به گزارش افکارنیوز، اگرچه مسلمان بودن و پایبندی به اعتقادات به طور کلی در آمریکا و به طور خاص در شهری چون لاس‌ و گاس کار دشواری است، اما جمع زیادی از مسلمانان معتقد در این بخش از جهان غرب زندگی می ‌کنند و علی ‌‌رغم همه موانع و مشکلات، جمعیت آن ‌ها در حال افزایش است.

روزنامه گاردین در مطلبی پیرامون مشکلات اقلیت مسلمان مقیم لاس‌ و گاس آمریکا که آنرا شهر گناه نیز می نامند، گزارش داده است که جامعه ‌ای مستحکم متشکل از ۱۰ هزار مسلمان در این شهر آمریکا زندگی می ‌کنند.

این روزنامه به نقل از احمدالله یوسفزی مسلمان مقیم لاس‌‌ و گاس می نویسد که بسیاری از مسلمانان فکر می ‌کنند که زندگی در این شهر کار عاقلانه ‌ای نیست اما باید دانست که مشکل اصلی در نفس انسان است که در درون او جای دارد و کنترل کردن نفس بستگی به محلی که فرد در آن زندگی می‌ کند، ندارد.

یوسفزی که ۳۰ سال پیش به همراه خانواده خود به آمریکا آمده، مسجدی با نام «توحید» را در لاس‌ و گاس بنا نهاده است. مسجد توحید، جدیدترین مسجد این شهر بوده که حدود دو سال پیش ساخته شده و محل عبادت مسلمانان این شهر است.

گزارش نویس روزنامه گاردین اعتراف می کند که حتی برای بسیاری از افرادی که با دین رابطه‌ ای ندارند و یا حتی احساس دشمنی می‌ کنند، طنین اذان نماز‌های جمعه، صوت زیبا و دلربای دینداری و رایحه ایمان را به گوش و جان مردم این شهر می ‌رساند.

این روزنامه در پایان نوشته خود با اعتراف ضمنی به تبعیضی که بین مسلمانان و غیرمسلمانان برای پیدا کردن شغل در این شهر وجود دارد، یادآور شده است: اگرچه پيدا كردن شغل مناسب نيز از ديگر مشكلات مسلمانان اين شهر است، اما مسلمانان اين شهر اميدوارند كه به ياری خدا بر مشكلات خود غلبه خواهند كرد.