به گزارش افکارنیوز، حجت‏الاسلام علیرضا پناهیان جمعه‌شب در چهلمین روز درگذشت سردار شهید حاج حسن شاطری که با حضور استاندار، فرماندار، فرمانده سپاه استان سمنان، سفیر ایران در بیروت و جمعی از لبنانی‏ها و دیگر مسئولان استانی در گلزار شهدای سمنان برگزار شد، اظهار داشت: گرمی تلاوت‏های شهید شاطری را از چند متری هم می‏توانستیم احساس کنیم و صبح‏ها با صدای قرآن شهید شاطری بیدار می‏شدیم.

وی تصریح کرد: صفای باطنی که شهید شاطری داشت، واقعاً عجیب بود؛ ما باید کسانی را پیدا کنیم که در زندگی امروز مجاهدانه می‏زیند و شهید زنده هستند؛ این‏ها باید در زندگی همه انسان‏ها الگو باشند.

استاد حوزه و دانشگاه تهران گفت: اگر به اسوه‏های دوران دفاع مقدس بپردازیم، خیلی از جوانان نمی‏توانند آنها را درک کنند، اما شهید شاطری این شرایط را در زمان‏های مختلف احساس کرد و یک عنصر انقلابی بود.

شهید شاطری همیشه لبخند بر لبانش بود

استاد حوزه و دانشگاه تهران بیان داشت: کسی که در یک بُعد برجسته باشد، جنبه الگویی و برجستگی ندارد.

پناهیان ادامه داد: اولویت توصیفات شهید شاطری این‏گونه بود که همیشه لبخند بر لبانش بود و اهل ذکر و مناجات بود.

وی عنوان کرد: بعضی‏ها در کسوت مدیران میدانی، اسوه هستند؛ اما در کسوت سربازی اسوه بودن به وفور یافت می‏شود و خیلی‏ها این فرصت‏ها را مغتنم می‏شمارند.

شهید شاطری پلی بین شرق و غرب زد

استاد حوزه و دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در شهر سمنان پلی را به نام شهید بزرگوار شاطری اختصاص داده‏اند، گفت: این شهید پلی بین شرق و غرب زده بود.

وی متذکر شد: روزی مجاهدت‏های شهید شاطری را معلمان مورد تدریس قرار خواهند داد؛ این شهید بزرگوار خیلی اهل روزه و عزاداری برای اباعبدالله حسین(ع) بود.

پناهیان گفت: شهید شاطری یار و یاور مردم لبنان بود و هدف صهیونیست‏ها از به شهادت رساندن وی، کوتاه کردن دست مردم لبنان از خدمات چنین انسان‏های شریف و خدمت‏گزاری است.

استاد حوزه و دانشگاه تهران تصریح کرد: شهید شاطری پس از پایان جنگ نیز در بسترهای مختلف خدمت‌رسانی حضوری فعال داشت که از جمله آن خدمات ارزنده می‌توان به حضور و تلاش در بازسازی افغانستان، لبنان و بیروت اشاره کرد.

پناهیان افزود: راه شهید شاطری در کمک به مردم مظلوم لبنان قطعاً با جدیت و نشاط بیشتری ادامه خواهد یافت و دشمنان انقلاب و مقاومت اسلامی در دستیابی به اهداف شوم خود همچنان ناکام خواهند ماند.

شهید شاطری حتی فیش حقوقی‏اش را هم نگاه نمی‏کرد

استاد حوزه و دانشگاه تهران گفت: هر وقت حقوق شهید شاطری را به حسابش می‌ریختند و می‌گفتم حاج حسن حقوق‌ها را به حساب ریخته‌اند، می‌پرسید کسی از بچه‌های اینجا حقوق نمی‌خواهد، اگر کسی پول احتیاج دارد، حالا پول در حساب ما هست.

پناهیان ادامه داد: یک بار به ایشان گفتم شما فیش حقوقیت را نگاه می‌کنی، امتیازاتی را که از دوران دفاع مقدس تا حالا داری و مأموریت‌های خارج از کشور را به تو داده‌اند یا نه؟ می‌گفت «نه، تا حالا نگاه نکرده‌ام، برای چه نگاه کنم؟ من کسی هستم که بروم بگویم آقا این قسمت از حقوقم را واریز نکردید، واریز کنید».

پناهیان گفت: شهید شاطری تا آخر عمرش حتی فیش حقوقی خودش را هم مطالعه نکرد که ببیند آیا حقوقش را دقیق واریز می‌کنند یا نه.

سردار شاطری یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود که در طول سال‏های جنگ تحمیلی با تمام وجود در حوزه‏های مهندسی جنگ فعالیت داشت.

ایشان همچنین به عنوان یک سرباز ولایت‏مدار و گوش به فرمان امام و رهبر، در سال‏های اخیر نیز به بازسازی مناطق آسیب‏دیده لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی مشغول شد که این امر سرمنشأ بسیاری از خیرات و برکات برای مردم مظلوم لبنان بود.

این سردار رشید اسلام در مسیر دمشق به بیروت به منظور انجام کارهای ستاد بازسازی، به دست حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

این شهادت مزدی بود که سردار شاطری بعد از عمری مجاهدت و ممارست در راه خدا و احیای ارزش های اسلامی و نیز خدمت به مردم مظلوم و مستضعف لبنان از خداوند تبارک و تعالی گرفت و امیدواریم شفاعت ایشان در روز قیامت نصیب حال ما نیز شود.