به گزارشافکارنیوز،سردار احمدرضا رادان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تغییر شماره ۱۱۰ شایعه است، اظهار داشت: شماره ۱۱۰ به هیچ شماره دیگر تغییر نمی‌کند و هر وقت تماسی با این شماره داشته باشید همکاران ما پاسخگو هستند.

وی ادامه داد: مازندران به لحاظ کانون توجه مسافران تردد و ترافیک زیادی را در ایام نوروز و تعطیلات به خود اختصاص داده است.

این مسئول با اشاره به اینکه در بحثمرزبانی فضای آرامی را در بین مرزهای کشور شاهد هستیم، تصریح کرد: نیروی انتظامی در بحثمرزبانی آمادگی کامل دارد.

وی به فرهنگ بالای مردم در فرهنگ راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون شاهد کاهش هفت درصدی تلفات ناشی از تصادفات راهنمایی و رانندگی هستیم و امسال نسبت به حجم بالای جابجایی مسافران آمار خوبی است.

رادان با بیان اینکه در طول تصادفات شاهد ۱۷ درصدی تصادفات منجر به فوت بوده‌ایم، بیان داشت: تصادفاتی ناشی از انحراف و تجاوز به چپ بوده که منجر به فوت سرنشینان خودرو شد.

وی افزود: از این ۱۷ درصد ۳۰۰ مورد تصادف به وقوع پیوست که ۱۰۰ کشته بر جای گذاشت.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور، ۳۸ درصد کل تصادفات را ناشی از واژگونی خودرو ها دانست و گفت: ۷۰۰ مورد تصادف ناشی از واژگونی خودرو ثبت شد که ۱۰۰ کشته برجای گذاشت که در مجموع ۲۰۰ کشته و یک هزار مصدوم به خاطر تصادفات ناشی از واژگونی و انحراف به چپ در طول ایام تعطیلات نوروزی راهی بیمارستان شدند که این آمار تاکنون به ثبت رسید.

این مسئول شتاب و خستگی راننده خودروها را عامل مهمی در تصادفات عنوان کرد و ادامه داد: جاذبه‌های جاده‌های ما کمتر از جذابیت داخل شهرها نیست.

رادان مهم‌ترین برنامه‌های سال ۹۲ را اجرای شعار رهبری در کشور عنوان کرد و یادآور شد: رهبری امسال را با شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی شروع کرده است و ویژه‌ترین کاری که ناجا باید داشته باشد تحقق امنیت سیاسی و اقتصادی است.

وی افزود: هم اکنون نوید تامین امنیت انتخابات و جلوگیری از اخلالگران اقتصادی را در سال جاری وظیفه خود می‌دانیم.

بازیگران سریال پایتخت آسیب ندیدند

رادان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه وضعیت دست اندرکاران و عوامل سریال پایتخت بعد از تصادفی که در جاده داشتند چگونه است، گفت: عوامل و دست اندرکاران سریال پایتخت در یکی از استانها تصادف کردند و بعداز رسیدگی در بیمارستان مرخص شدند و بازیگران این سریال آسیب ندیدند.