به گزارش افکارنیوز، عباس صارمی ساداتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بینالود اظهار داشت: روز گذشته ماموران تجسس طرقبه به محض دریافت خبری مبنی بر وقوع سرقت از یکی از مغازه‌های بازار بعثت طرقبه بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: ماموران تجسس بلافاصله با حضور در مغازه مالباخته اقدام به بازبینی دوربین‌ها کرده و متوجه می‌شوند زوج ۴۰و ۴۵ ساله ای که به همراه سه فرزند و با پوشیدن لباس‌های شیک در پوشش مشتری به مغازه وارد شده‌اند یا شگردهای ویژه و به طرز ماهرانه‌ای مانع از دید مغازه دار شده و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت یک تخته گلیم کرده‌اند.

فرمانده انتظامی مشهد بیان داشت: ماموران تجسس با شناسایی چهره سارقان بلافاصله به گشت زنی نامحسوس و چهره زنی در بازار بعثت و اطراف آن کرده و در کمتر از ۵ دقیقه بعد از وقوع سرقت موفق به مشاهده سارقان می‌شوند.

صارمی خاطرنشان کرد: ماموران با تعقیب، این افراد را قبل از سوار شدن به خودروی گران قیمت خود دستگیر و به کلانتری منتقل می‌کنند.

وی ادامه داد: سارقان در ابتدای امر به طور کل منکر موضوع شدند اما در مواجهه با ادله محکم پلیس لب به اعتراف گشوده و ضمن مسترد کردن اموال مسروقه به سرقت از سه مغازه دیگر اعتراف کردند.

صارمی گفت: با مشخص شدن مالباختگان و اعلام شکایت آنان پروندهای در این زمینه تشکیل و تحقیقات پلیس در خصوص کشف سایر جرایم احتمالی سارقان آغاز شد.