به گزارش افکارنیوز، حسین بدخشان، با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی پس از وقوع زلزله در استان بوشهر و در منطقه کاکی و شنبه وارد اقدامات اجرایی شد، اظهار داشت: از همان ابتدا نیروهای امدادی و اورژانس اجتماعی در محل حاضر و اقدامات اولیه را انجام دادند.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی و همچنین برپایی مهدهای کودک در چادرها بخشی از اقدامات انجام شده از سوی نیروهای اورژانس اجتماعی در منطقه زلزله زده بوده است.

بدخشان از آمادگی سازمان بهزیستی جهت جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی هموطنان و نیکوکاران خبر داد و گفت: هموطنان می‌توانند از طریق شماره‌حساب ۹۰۱۹۰ جام بانک ملت کمک‌های نقدی خود را به زلزله‌زدگان استان بوشهر اهدا کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در خصوص آخرین وضعیت کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده استان بوشهر گفت: خوشبختانه تمامی برنامه‌های پیش‌بینی شده در این استان در حال انجام است ضمن اینکه به زودی رئیس سازمان بهزیستی کشور بازدیدی را از منطقه زلزله زده بوشهر انجام خواهد داد.

بدخشان همچنین در خصوص وقوع زلزله در استان سیستان و بلوچستان گفت: سازمان بهزیستی در همین منطقه نیز اقدامات اولیه را انجام داده است و به زودی اقدامات بعدی انجام خواهد گرفت.