به گزارش افکارنیوز، سرهنگ جواد جهانشیری صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در بوشهر با اشاره به برخی از تخلفات در فضای اینترنت، اظهار داشت: متاسفانه در روزهای اخیر و پس از زمین لرزه شهرستان دشتی، برخی از افراد سودجو در تلاش هستند تا از احساسات مردم سوءاستفاده کنند.

وی خواستار هوشیاری همه شهروندان در این زمینه شد و ادامه داد: کلاهبرداران همواره روش‌های جدیدی را برای سوءاستفاده از مردم و احساسات آنها به کار می‌گیرند و شگردهای جدید خود را در زمین‌لرزه دشتی نیز به کار گرفته‌اند.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر به برخی از این شگردها اشاره کرد و افزود: افراد سودجو و شیاد با ایجاد صفحات، وبلاگ‌ها و سایت‌های جعلی و همچنین قرار دادن آنها در فضای سایبری، قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند.

وی تصریح کرد: این افراد با استفاده از عناوین فریبنده و وابسته به موسسات خیریه و کمیته امداد و قرار دادن شماره حساب و آدرس‌های جعلی سعی در جلب اعمتاد مردم دارند.

جهانشیری با تاکید بر لزوم توجه به هشدارهای پلیس در این زمینه، خاطرنشان ساخت: شهروندان برای کمک به زلزله زدگان به ارگان‌های ذی‌صلاح مراجعه کرده و از پرداخت کمک از طریق اینترنت در این صفحات و وبلاگ‌ها خودداری کنند.

وی در ادامه بیان داشت: مردم در هنگام مواجهه با چنین موضوعاتی بلافاصله مراتب را در تماس با پلیس به صورت تلفنی و یا با مراجعه به سایت پلیس سایبر، اطلاعرسانی کنند تا برخورد لازم با افراد سودجو صورت بگیرد.