به گزارش افکارنیوز، زندگی تکنولوژیک امروزی و آلودگی های متفاوتی که در اطراف ما هستند همگی از جمله دلایلی هستند که باعثبه وجود آمدن سردردهای شدید می شود.

داروهای شیمیایی اولین گزینه ای هستند که ما بعد از به وجود آمدن سردرد به سراغ آن ها می رویم ولی تا به حال درمان های خانگی و طبیعی را برای رفع ای مشکل امتحان کرده اید؟

** زنجبیل

اولین گزینه برای از بین بردن میگرن و دردهای شدیدی سر باید استفاده شود زنجبیل است. دانشمندان طی سال ها بررسی که داشته اند متوجه شدند که زنجبیل درمانی بسیار عالی برای اینگونه بیماری هاست و میتواند تا ۶۳ درصد از بیماری های میگرنی پیشگیری نماید. استفاده از زنجبیل در غذاهای روزانه و یا چای از جمله راه های مصرف این ماده خوراکی است.

** منیزیم

عناصر مفید برای بدن همیشه در میان بهترین رفع کننده های دردها بوده اند و منیزیم پیشرو در این راه است. روزانه مصرف ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم منیزیم می تواند از به وجود آمدن سردرد و یا بیماری های میگرنی کاملا جلوگیری نماید. استفاده از آجیل، دانه های چرب و سبزی های تاریک مانند اسفناج از جمله راه های خوب برای کسب منیزیم روزانه است.

** ویتامین B۲

به تمامی بیمارانی که مشکلات میگرنی و سردرد دارند پیشنهاد می شود تا از ویتامین B۲ بیش از دیگر ویتامین ها استفاده کنند. کمبود این ماده مغذی در بدن عامل به وجود آمدن سردرد است و در صورتی که نبود آن تکمیل شود تمام علائم بیماری نیز از بین خواهند رفت. ۴۰۰ میلی گرم از این ویتامین به صورت روزانه توصیه شده است.

** ویتامین D

یکی از ویتامین هایی که باید مصرف آن ها به صورت روزانه باشد وتامین D است که می توانید از طریق نور خورشید نیز آن را جذب کنید. اگر به میزان لازم نور خورشید در طول روز به پوست شما برسد متوجه می شوید که سردرد شما به راحتی از بین رفته است. جذب روزانه ۴۰۰ میلی گرم ویتامین D برای هر فردی لازم است تا اعضای بدن او به درستی کار کند.