به گزارش افکارنیوز، مستقر در فرمانداری تهران این حاشیه‌ها به شرح ذیل است:

در انتخابات این دوره شهر تهران امیر فارسی‌نژاد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه به فرمانداری تهران مراجعه کرد و با بیان این‌که سیاست حزب موتلفه، جوانگرایی است، گفت: حزب موتلفه به ۱۰ نفر از اعضای شورای مرکزی خود تکلیف کرده است که در انتخابات شوراها ثبت‌نام کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای بادامچیان در انتخابات شوراها شرکت خواهد کرد، گفت: آقای بادامچیان نمی‌آیند؛ چرا که خود ایشان سیاست جوانگرایی را در حزب مطرح کردند.

وی با اشاره به حداکثر تلاش حزب موتلفه برای ایجاد لیست واحد اصولگرایان، گفت: باید ببینیم دوستان چقدر در این زمینه همکاری می‌کنند.

همچنین عصمت ناظری مشاور بانوان آقای بشارتی وزیر سابق کشور از سال ۷۲ تا ۸۴ برای ثبت‌نام در انتخابات شوراها به فرمانداری تهران مراجعه کرد و گفت: جزو اصولگرایان هستم، اما در انتخابات شورای شهر مستقل شرکت می‌کنم.

وی با اشاره به این‌که مسئول کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی بانوان شمال و غرب کشور بوده است، تصریح کرد: ۴۰ سال سابقه کار فرهنگی و اجتماعی داشتم و به خاطر تجربه‌ام در این حوزه دوستانم پیشنهاد حضور در انتخابات شورای شهر را به من دادند و من نیز احساس تکلیف کردم چون در حوزه زنان باتجربه هستم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، همچنین در دقایق پایانی امروز در اطلاعیه شماره ۶ ستاد انتخابات کشور آمد: با توجه به حضور پرشور داوطلبین در مراکز ثبت‌نام از امروز تا پایان مهلت ثبت‌نام یعنی اول اردیبهشت ماه فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور تا ساعت ۲۰ آماده ثبت‌نام از کلیه داوطبین شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایر می‌باشند بنابراین زمان ثبت‌نام از داوطبین از ساعت ۱۷ به ساعت ۲۰ تمدید شد.

همچنین بعد از ظهر امروز عشرت شایق و مجتبی شاکری از اعضای جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی برای ثبت نام در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران به فرمانداری تهران مراجعه کردند.

مجتبی شاکری با اشاره به این‌که به احتمال زیاد در لیست آبادانی و پیشرفت قرار می‌گیرم، گفت: هدف از شرکت در انتخابات این دوره شوراهای شهر تهران خدمت به مردم است.

عشرت شایق اظهار کرد: شورا می‌تواند عصاره دیدگاه‌های مردم باشد و مطالبات به حق آنها را در حد متعارف متجلی کند و شورای تهران به عنوان شورای کلان شهر نیازمند انسجام بیشتر است تا خروجی بهتری داشته باشد.

میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال و رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال از جمله اهداف خود برای شرکت در انتخابات شوراها را خدمت به مردم کشور دانست و گفت: ‌موضوعاتی در ذهن دارم که احساس می‌کنم، مغفول مانده است.

وی با اشاره به این که مسائلی در رابطه با سرگرمی، ‌ نشاط و اوقات فراغت جوانان در تهران کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: غیر از بحثاوقات فراغت جوانان موضوع رسیدگی به بحثسرگرمی‌ها و نشاط بانوان از دغدغه‌های من است.

همچنین خانم ۳۲ ساله‌ای که کارشناسی ارشد ارتباطات داشت در رابطه با انگیزه حضور خود در فرمانداری جهت ثبت نام در انتخابات با بیان این‌که دوست داشتم، در انتخابات ثبت نام کنم، شرکت در انتخابات این دوره شوراها را پلی برای شرکت در انتخابات مجلس دانست و گفت: اولین بار است که در چنین عرصه‌هایی حاضر می‌شوم و اگر موفق هم نشدم ایرادی ندارد.

به گزارش ایسنا، در چهارمین روز از ثبت نام داوطلبین انتخابات شورای تهران یکی از قهرمانان کشتی و استاد دانشگاه تربیت بدنی پس از ثبت نام انگیزه‌ی حضور خود را انجام دادن کارهای مفید برای جوانان دانست و گفت: آقایان و خانم‌های سن ۲۰ تا ۲۸ سال مشاغل مناسبی ندارند و بیکاری در این سن زیاد است که تاثیر منفی در جامعه خواهد داشت. پس من به دنبال ایجاد شغل برای این قشر هستم.

به گزارش ایسنا علیزاده که نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی بود، نیز در رابطه با انگیزه‌ی حضور خود گفت: گروه‌هایی از اصولگرایان و آنها که ولایت فقیه را قبول دارند برای حضور در انتخابات شوراها به من پیشنهاد دادند و من با توجه به تجربه کاری که دارم احساس کردم می‌توانم مفید باشد.

وی با اشاره به این‌که شوراهای قبلی کارهای خوبی انجام دادند و زحمات بسیاری کشیده‌اند، گفت: الان وضع جدیدی حاکم است و باید مدیریت جدیدی برای پایتخت داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که لیسانس خود را در رشته‌ی برق و فوق‌لیسانس خود را در رشته‌ی مدیریت استراتژیک دریافت کرده است، گفت: ‌متولد ۱۳۲۹ هستم و مستقل در انتخابات شوراها شرکت می‌کنم.

به گزارش ایسنا، خانم ۴۶ ساله‌ای که اهل اسلامشهر بود، اما در تهران زندگی می‌کرد و ۲۶ سال سابقه ی معلمی داشت پس ازثبت نام، گفت: آقای خامنه‌ای رهبر و اماممان امسال را سال حماسه‌سیاسی و اقتصادی نامگذاری کردند پس بر خود واجب دانستم در مقدمه‌ی حضور در انتخابات ریاست جمهوری، در انتخابات شوراها شرکت کنم.

وی با اشاره به این که مقطع تحصیلاتش کارشناسی است و مستقل در انتخابات شرکت می‌کند گفت: به جرات می‌گویم نماینده فرهنگیان به شمار می‌آیم و با جرات نشان می‌دهم حامی واقعی فرهنگیان هستم.

یکی دیگر از مراجعه کنندگان برای ثبت نام این دوره‌ی شورای شهر تهران علی اوسط هاشمی فرماندار اسبق تهران در دوران اصلاحات و معاون سیاسی امنیتی سابق استانداری بود که انگیزه‌ی خود از ثبت نام در انتخابات شوراها را احترام به نهادهای جوشیده از آراء و خواست مردم معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه هر کس بر اساس حق خود باید وارد عرصهی پیشرفت کشور شود، گفت: بیش از ۲۰ سال سابقه در وزارت کشور دارم و ۳۰ سال مسئول بودهام.