رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور گفت: بسته حمایتی در بخش حمل و نقل بین شهری و روستایی از ابتدای سال آینده درشهرهای زیر صد هزار نفر اجرا می شود. به گزارش خبرنگار ما، ارشاد منش در ششمین نشست مجمع عمومی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۰ افزود: در لایحه بودجه سال ۹۰ بودجه ۱۶۹۱ میلیارد تومانی بخش حمل و نقل عمومی در سال ۸۹ به ۲۱۱۷ میلیارد تومان افزایش یافت که رشد بیش از ۳۰ درصد را نشان می دهد.

وی گفت: اختصاص اعتباراتی از طریق کمیته حمل و نقل استانی و شهرستانی برای کمک به یارانه حمل و نقل عمومی شهرهای زیر صد هزار نفر از جمله اقداماتی بود که با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها شامل شهرهای زیر صد هزار نفر می شود.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور درباره اقدامات حمایتی صورت گرفته برای حمل و نقل شهرهای کوچک افزود: معافیت از پرداخت عوارض گمرکی برای خودروهایی که قرار است در حمل و نقل روستایی مورد استفاده قرار گیرد یکی از این اقدامات است.
ارشاد منش تشکیل کمیته حمل و نقل و سوخت و ابلاغ آن به بخشداری های سراسر کشور را یکی دیگر از اقدامات حمایتی برای حمل و نقل روستایی بیان کرد و گفت: ‌ با این اقدام در سال آینده براساس اطلاعاتی که این کمیته ها ارائه خواهند کرد برای سامانه های حمل و نقل روستایی در سراسر کشور برنامه ریزی صورت خواهد گرفت. وی با اشاره به افزایش مجاز نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی افزود: همانطور که اعلام شده بود این افزایش کرایه برای غیر کلان شهرها ۲۰ درصد و برای کلان شهرها ۱۵ درصد است.

ارشاد منش گفت: برنامه ریزی هایی صورت گرفته است که اگر در سال آینده مرحله دوم اصلاح حامل های انرژی و سوخت صورت گرفت در شهرهایی که افزایش نرخ کرایه ندارند بتوانند افزایش معقولی داشته باشند. رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور از مدیران عامل اتحادیه های سازمان حمل و نقل کشور خواست تا بودجه های حمل و نقل را از طریق نمایندگان خودروهای مربوط در مجلس شورای اسلامی پیگیری کنند و هماهنگی لازم را با اعضای تیم های حمل و نقلی که در کمیسیون های مجلس حضور دارند داشته باشند تا بتوان از بودجه دولت دفاع کرد و نگذاشت بودجه های پیش بینی شده به موارد دیگری اختصاص یابد.