گذرگاه صدف در منطقه کنت انگلستان یکی رازآلودترین جاذبه های توریستی دنیا است این گذرگاه با استفاده از ۴.۶ میلیون صدف پوشیده شده است.

به گزارش افکارنیوز، یکی از تفریحاتی که در دوران کودکی هر وقت که به کنار دریا می رفتیم انجام می دادیم جمع کردن صدف های مختلف از ساحل بود. برخی نیز این کار تا بزرگسالی ادامه می دهند و یک کلکسیون کامل از صداف های مختلف دارند. مردم منطقه کنت انگلستان نیز به نظر می رسد در گذشته علاقه وافری به صدف داشته اند.

گذرگاه صدف در منطقه کنت انگلستان یکی رازآلودترین جاذبه های توریستی دنیا است که سالانه انسان های زیادی را به سمت خود می کشاند. این گذرگاه در عمق ۱۲۰ متری از سطح زمین قرار دارد و هیچکس نمی داند به چه دردی می خورده است.

در سال ۱۸۳۵ این گذرگاه برای اولین بار به طور کاملا تصادفی کشف شد. " جیمز نویل " فردی است که در این سال به درون یک سوراخ افتاد و پس از آنکه چشمانش را باز کرد متوجه شد در محلی پر از صدف های رنگارنگ است.

این اتفاق تصادفی تا به امروز به عنوان یکی از مکان های رازآلود گردشگری انگلستان به شمار می آید. هنوز قدمت این آثار نیز در دسترس نیست. درون این گذرگاه تماما با صدف های مختلف پوشیده شده است.

تحقیقات نشان داد این گذرگاه با استفاده از ۴.۶ میلیون صدف پر شده است که هر کدام با طرح های خاصی به دیواره گذرگاه چسبانده شده اند . بخشی از این منطقه در جنگ جهانی به علت بمباران از بین رفت که در دست بازسازی است.

کد خبر: 215419