به گزارش افکارنیوز، هنوز ظهر سی و سومین روز از آغاز سال ۹۲ به پایان نرسیده بود که مرتضی ۴۷ ساله و همسرش به قصد حل مشکلی که چندین ماه بود خانواده شان را درگیر کرده بود به سمت منزل یکی از اقوام در شهرک گلشهر کاظمیه زنجان به راه افتادند. این زن و شوهر در حالی وارد منزل شدند که چند تن از بزرگان فامیل و از جمله پدر مرتضی نیز جهت ریش سفیدی و حل اختلافات به آنجا آمده بودند. صحبت ها پیرامون اختلافات آغاز شد. هر چه بحثها بیشتر جریان گرفت و موضوع به جلو پیش رفت مرتضی به هیچ وجه حاضر به پذیرش نبود. در نهایت کار به درگیری لفظی رسید. پس از چند دقیقه مرتضی یک قبضه کلت کمری که همه مدعوین تا آن لحظه از وجودش بی خبر بودند را از لباسش خارج کرد. وی پس از آنکه چند گلوله به زن و شوهر میزبان شلیک کرد و در حالی که هیچ کس جرات نزدیک شدن به او را نداشت از منزل متواری شد.

سرهنگ کردلو، معاون اجتماعی پلیس آگاهی زنجان درباره چگونگی شناسایی متهم به قتل به «اعتماد» گفت: متهم پس از متواری شدن از منزل به قصد فرار مسافتی را طی کرده ولی سپس اینطور که خودش اعتراف کرده عذاب وجدان به او فشار آورده و به نخستین گشت نیروی انتظامی خود را معرفی کرد.

۱۵ گلوله شلیک شد

معاون اجتماعی آگاهی زنجان درباره اینکه متهم چند گلوله شلیک کرده، گفت: متهم ۱۵ گلوله شلیک کرده است و ما منتظر نظریه پزشکی قانونی هستیم تا مشخص شود گلوله ها چگونه به بدن زن و شوهر جوان اصابت شده اند. سرهنگ کردلو همچنین افزود: مقتول و همسرش دارای یک پسر ۱۵ ساله بودند که او هم هنگام جنایت در منزل حضور داشته و شاهد این صحنه بوده است. گزارش های «اعتماد» از منطقه یی که قتل در آن اتفاق افتاده نشان می دهد که شهرک گلشهر در کاظمیه زنجان شهرکی تازه تاسیس است که هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده. تاکنون ۵ فاز از این شهرک تمام شده و مردم در این ۵ فاز زندگی می کنند. مقتول فردی ۴۷ ساله بود و همسرش نیز ۳۹ سال داشت. آنها همراه با پسر ۱۵ ساله شان در فاز دوم این شهرک سکونت داشته اند. در فاز دوم همین شهرک تاکسی سرویس مهرداد فعالیت دارد که یکی از راننده های آنجا درباره این جنایت به خبرنگار «اعتماد» گفت: اینجا تقریبا همه ساکنان فاز دو که بسیار هم بزرگ است از جریان این قتل خبر دارند. او به خبرنگار ما گفت: بعضی از همسایه ها صدای شلیک ها را شنیده و از منزل بیرون آمده و متهم در حال فرار را دیده بودند.

ریش سفیدی بزرگان فامیل نتیجه نداد

سرهنگ طلوعی، رییس پلیس آگاهی زنجان نیز درباره این موضوع گفت: تحقیقات پیرامون این دو قتل هنوز در مرحله مقدماتی است و تا زمانی که زوایای پنهان مشخص نشده است نمی توان درباره انگیزه اصلی متهم صحبتی کرد. وی ادامه داد: آنچه مشخص است انگیزه اختلافات ناموسی بوده ولی مصداق دقیق آن هنوز واضح نیست. رییس پلیس آگاهی زنجان با اشاره به اینکه قتل در منزل مقتول اتفاق افتاده گفت: ظهر دوم اردیبهشت قرار بوده مجلسی برپا شود تا در آن متهم و همسرش و عده یی از بزرگان در منزل مقتول حضور پیدا کنند تا مشکل خود را حل کنند ولی گویا درگیری به جایی رسیده که آستانه تحمل متهم پایین آمده و دست به سلاح شده است.

سرهنگ طلوعي در رابطه با اينكه آيا در گيري بين مقتول و متهم پيش آمده است يا خير گفت: درگيري فيزيكي به ما گزارش نشده و تا آنجا كه مطمئن هستيم درگيري شديد لفظي و توهين بين دو طرف پيش آمده است.