به گزارش افکارنیوز، عبدالرضا امیدوار شهری با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی امشب با نفوذ جریانات شمالی در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر و سپس روز یکشنبه در شمال شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده و افت نسبی دما پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی دو روز آینده در جنوب استان سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان و جزایر جنوبی کشور نیز در ساعات بعد از ظهرو اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نیز مواج خواهد بود.

امیدوار اظهار داشت: در همین مدت در برخی نقاط دامنه های مرکزی زاگرس نیز در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: از دوشنبه تا روز های پایانی هفته با ماندگاری سامانه بارشی بر روی عربستان در برخی مناطق جنوب غرب، غرب، دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس، جنوب و جنوب شرق کشور ابرناکی، رگبار و رعد و برق موقتی، وزش باد و احتمالاً تگرگ پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد و در بعد از ظهر با رشد ابر در ارتفاعات همراه است بیشینه دما همانند امروز معادل ۲۵ درجه سانتیگراد و کمینه دما با یک درجه افزایش نسبت به امروز برابر ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.