دنیای زیر آب بعد از زیبایی های طبیعی گاهی دارای آثاری است که به درد جهانگران و علاقه مندان به موارد باستانی و قدیمی می خورد. این افراد می توانند با غواصی به دنیای خاصی زیر اب سری بزنند.

به گزارش افکارنیوز، دنیای زیراب ما بسیار زیباتر از آنچه است که می توان فکرش را کرد اما کاهی انسان ها نیز جاذبه هایی به این دنیا زیبای زیر آب اضافه می کنند تا بهترین استفاده را از آن بتوان کرد. ایجاد مکان های جالب در زیر آب یکی از این کارهایی است که می تواند دنیای زیر آب را کمی بیشتر جذاب کند.

** مرداب توروک

در طی جنگ جهانی دوم زاپنی ها از منطقه ای به نام مرداب توروک به عنوان محلی برای نگهداری کشتی های جنگی استفاده می کردند. البته این منطقه در طی حملات آمریکایی ها به گورستان لوازم نظامی تبدیل شد. توروک دارای بیش از ۶۰ کشتی و ۲۷۵ هواپیمای ژاپنی است و ابزار جنگی زیادی در آن وجود دارد.

**آثار باستانی زیر آب

در ۳۰ دقیقه ای شهر ناپل در ایتالیا و در ارتفاع ۹ یا ۱۰ متری سطح آب آثار باستانی وجود دارد که باعثجذب تعداد بسیار زیادی توریست می شود. این شهر زیر آبی نمادی از زندگی انسان در دنیا زیر آب است. به نظر می رسد یک شهر به طور کامل غرق شده است. در این شهر اگر غواص خوبی باشید می توانید به داخل ساختمان ها نیز بروید.

** معبد گمشده دریاها

در سال ۱۹۸۷ برخی از غواص ها با تعقیب کردن کوسه ها به یکی از بزرگترین جاذبه های زیر آب دست پیدا کردند این منطقه در ارتفاع نزدیک به ۴۰ متری از سطح آب قرار دارد. بعد از تحقیقات مشخص شد که این منطقه مربوط به یک معبد گمشده در ژاپن است. دیوارها و کانال های آب قدیمی و همچنین سبک هرم وارانه این محل بسیار شگفت انگیز است. ژاپنی های همیشه در این منطقه احتمال وجود معبدی را می دادند اما هیچگاه نتوانسته بودند آن را پیدا کنند. قدمت این بنا نزدیک به ۸۰۰ سال است.

** هتل در اعماق اقیانوس

در مسافرت ها غالبا شب را در هتل می گذرانیم حال فرض کنید شب را در هتلی داشته باشید که اتاق هایش زیر آب ساخته شده است. این اتاق های شیشه ای به شما این اجازه را می دهد که همیشه در هتل از زیبایی های دنیای ماهی ها بیشتر لذت ببرید. این هتل در مالدیو ساخته شده است که به عنو. ان یکی از جالب ترین هتل های دنیا شناخته می شود.

** پارک زیر آب

اولین پارک با مجسمه های شنی زیر اب در جزیره ای به نام گریندا ساخته شده است. این پارک به وسیله یک طراح انگلیسی به نام جیسون تیلور ایجاد شد و فضایی جالب را ایجاد کرده است. برای بازدید از این پارک باید حتما لباس غواصی به تن کنید و سپس به عمق ۲۰ متری سطح آب بروید تا مجسمه های زیبای آن را ببینید.

** خوابگاه زیر آب

دریاچه مالارن در سوئد محلی است که یکی از حوابگاه های بسیار جالب دنیا بنا شده است. این خوابگاه که یک خانه بیار کوچ است از بخش روی آب و زیر اب تشکیل شده است. برای رسیدن به این خانه باید با قایقی از اسکله حرکت کرده و به محل خوابگاه رفت. این خوابگاه فضای زیبایی از کف دریا را نشان می دهد.

** اداره پست دریایی

یکی از جالب ترین اداره پست های دنیا را می توانید در اسکله ویلا در کشوری به نام "ونوتا" پیدا کرد. این اداره پست در فاصله ۵۰ متری از ساحل و در عمق ۳ متری قرار دارد. در این اداره پست مردم توانایی آن را دارند که کارت پستال های ضد اب را برای دوستانشان ارسال کنند.

کد خبر: 219175