به گزارش افکارنیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر امروز در دیدار معلمان نمونه با رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد این معلمان گفت: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر معلم نمونه هستند که از این تعداد ۳۵۰۰ نفر معلم نمونه استانی شناخته شده‌اند و نیز هم‌اکنون معلمانی که جایگاه ویژه‌ای از لحاظ تحقیق و روش تدریس داشته‌اند ۶۸ نفر به عنوان معلم نمونه کشوری معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش در دوره وزارتی خود اظهار کرد: خوشبختانه در این سال‌ها اقدامات مهمی انجام شده است که نمونه‌ی آن را در سند تحول آموزش و پرورش و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری شاهد هستیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز میان برنامه پنجم توسعه، سند تحول آموزش و پرورش و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در این وزارتخانه هماهنگی و هارمونی بی‌نظیری وجود دارد.

حاجی‌بابایی با اشاره به دیدار سال گذشته مسوولان این وزارتخانه با مقام معظم رهبری اظهار کرد: ایشان فرمودند که اکنون که نقشه این وزارتخانه آماده و سند تحول تدوین شده، این سند یک نسخه شفابخش است و باید سعی شود که بند به بند آن اجرایی شود.

وی تدوین سند برنامه درسی ملی را از مهم‌ترین کارهای این وزارتخانه برشمرد و گفت: نقشه کتب درسی و برنامه درس ملی این است که این کتب از کجا آغاز و به کجا ختم می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بررسی مهندسی نیروی انسانی افزود: در حال حاضر مهم‌ترین سندی که در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است بحثمهندسی نیروی انسانی است و شاید شاه بیت آموزش و پرورش این مساله و نظام رتبه‌بندی معلمان باشد.

حاجی‌بابایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت های دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است که از کسانی که ثبت نام کرده‌اند ۶۰۰۰ نفر دارای معدل ۲۰ بوده‌اند.

وی از وجود ۵۰۰۰ هنرستان کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی تجهیزات لازم را در هنرستان‌ها در اختیار می‌گذارد و بحثآموزشی نیز بر عهده‌ی این وزارتخانه است.

حاجی‌بابایی هم‌چنین پیشنهاد کرد که وزارت صنعت می‌تواند در زمینه‌ی معدن و وزارت بهداشت در زمینه‌ی تربیت پرستار و هم‌چنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد تولید فیلم، هنرستان‌هایی را با همکاری این وزارتخانه راه‌اندازی کند تا نیروهای لازم تربیت شوند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از مسوولان و فرهنگیان سراسر کشور به دلیل اجرای نظام آموزشی جدید قدردانی کرد و گفت: قبل و بعد از انقلاب کاری در این حجم در آموزش و پرورش انجام نشده بود که این کار در نوع خود کمنظیر و شاید بینظیر باشد.