به گزارش افکارنیوز، ‌ آیت‌الله آملی‌لاریجانی در دیدار اعضای ستاد دیه با قدردانی از زحمات این ستاد، ‌ اظهار کرد: از مجموعه کارها و تلاش‌هایی که در ستاد دیه انجام می‌گیرد مطلع هستم و قطعا دعای خیر مردمی که از سوی این ستاد به آن‌ها کمک شده، پشت‌سر مسئولان و اعضای این ستاد است.

رییس دستگاه قضایی گفت: ضرورت دارد که زندان و زندانی و خانواده زندانیان را جدی بگیریم؛ زیرا مساله‌ای اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی برای کشور است.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که در مورد بهبود وضعیت زندان‌ها و افزایش جنبه بازدارندگی آن باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد، افزود: با وجود اینکه در طول سال‌های متمادی به‌ویژه در این چند سال اخیر کارهای بسیار خوبی در بهبود وضعیت زندانیان صورت گرفته، ولی باید محاسبه کنیم و ببینیم که در روشی که در زندان‌ها پیاده می‌شود، چه مقدار به موضوع بازدارندگی و پیشگیری از تکرار جرم، دست یافته‌ایم.

آملی لاریجانی توجه به خانواده زندانیان را بسیار ضروری دانست و گفت: باید در کنار توجه به امور زندانیان، به خانواده آنان نیز توجه و از بروز مشکلات بیشتر برای خانواده‌ها پیشگیری شود که البته رسیدگی به این موضوعات نیازمند بودجه مناسب است.

رییس قوه قضاییه، اصلاح مجرمان را هدف اصلی مجازات‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد که از طریق نهادهای مختلف قوه قضاییه همچون سازمان زندان‌ها، معاونت پیشگیری از جرم، معاونت فرهنگی و نهادهای مردمی همچون ستاد دیه، شرایط مناسبی برای کمک به اصلاح مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم به‌وجود آید.

آملی‌لاریجانی در ابتدای این دیدار با تبریک حلول ماه رجب و میلاد مسعود حضرت امام محمد باقر(ع) ابراز امیدواری کرد مومنان بتوانند از مواهب خاص الهی در این ماه شریف بهره‌مند شوند.

پیش از اظهارات رییس قوه قضاییه، رییس ستاد دیه گزارشی از وضعیت این ستاد و برنامه‌های آتی آن ارائه داد.

رییس ستاد دیه از آزادی بیش از ۳۶ هزار نفر از محکومان مالی و جرایم غیر عمد در طول ۳۰ سال گذشته از سوی این ستاد با کمک مردم خبر داد و گفت: با توجه به کمکهای مردمی و دولت تا دو ماه آینده امکان آزادی بیش از ۱۰ هزار نفر از زندانیان مالی فراهم خواهد شد.