به گزارش افکارنیوز، امسال زودتر از سال‌های گذشته، گرد و غبار مهاجری که به ریزگردها شهره شده‌اند، به شیراز رسیدند تا آسمان اردیبهشت بهشتی این شهر را، با لایه‌ خاکی‌رنگ خود بپوشانند و رنگ آبی فیروزه‌ای آن را بی‌رنگ جلوه دهند.

حتی درختان هم این دم و غبار و ریزگردها را به‌خوبی حس می‌کنند، وقتی برگ‌هایشان زودتر، خیلی زودتر، زرد می‌شود و می‌ریزد.

ورود موجی از ریزگردها به آسمان شیراز که از صبح روز پنجشنبه(دیروز) شدت گرفته است، اکنون تمام فضای شهرستان شیراز و برخی از شهرهای اطراف در نقاط غربی، شمالغرب و مرکزی استان فارس را تحت تاثیر خود قرار داده است.

ریزگردها همراه با خود، سوزش چشم، بینی، گلو و حتی بی‌حالی را برای شهروندان شیرازی ارمغان آورده‌اند و کهنسالان و کودکان و بیماران قلبی تنفسی را وادار کرده‌اند که یا در خانه بمانند یا با لحاظ کردن ملاحظاتی در شهر تردد کنند.

سحرگاه امروز حجم این ذرات باعثگرمی بیشتر هوا در شیراز شده و دید را به میزان قابل توجهی خصوصا در شمالغرب این شهر، کاهش داده بود.

به گزارش ایسنا و براساس اعلام هواشناسی فارس؛ بررسی نقشه‌های پیش یابی بیانگر ناپایداری‌هایی به صورت وزش باد نسبتا شدید تا شدید همراه با گرد و خاک طی ۲۴ ساعت آینده است.

براین اساس و با توجه به شرایط در بعداز ظهرها افزایش ابر در نواحی شمالی و افزایش دما طی روزهای آینده پیش‌بینی و اعلام شده است که؛ از ساعت ۱۳ ظهر امروز ۲۷ اردیبهشت ماه، در فارس آسمان صاف تا کمی ابری در بعداز ظهر افزایش موقتی ابرهمراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید، به تدریج کاهش گرد و خاک، را شاهد باشیم.

براساس پیش‌بینی‌ها امروز آسمان فارس صاف تا کمی ابری، غبارآلود و در بعضی ساعات افزایش ابر، فردا شنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد متوسط تا نسبتا شدید و در بعضی ساعات غبارآلود و یکشنبه، آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد متوسط و در بعضی ساعات رقیق خواهد بود.

به گزارش ایسنا، تاکنون هیچ یک از دستگاهها بهشکل رسمی هشداری در خصوص تردد شهروندان در شیراز و سایر شهرهای استان فارس، نداشتهاند.