به گزارش افکار به نقل از فارس، محمدهادي ايازي، معاون اجتماعي شهرداري تهران در اين نشست با توجه به اهميت موقعيت بوستان ولايت در جنوب شهر اظهار داشت: احياي فضاهاي عمومي، فرهنگي و اجتماعي از نيازهاي اصلي اين بوستان است. بنابراين در اين بوستان مجموعههايي چون شهربانوان، شهر كودك، مراكز تفريحي و ورزشي برنامهريزي و اجرا خواهد شد.

وی با توجه به تاکید شهردار تهران برای بهره‌برداری از این بوستان در سوم خرداد گفت: به همین منظور بیشتر ابنیه و فضاهای موجود که از ساختار شهری مناسبی برخوردار است حفظ و احیا خواهد شد.

ایازی موقعیت بوستان ولایت را برای ایجاد مراکز تفریحی و فراغتی که نیاز جنوب تهران است مناسب دانست و افزود: شهرداری منطقه ۱۹ این مراکز را در حد استانداردهای بین‌المللی و به شکل چشم‌نواز و زیبایی در مجموعه بوستان ولایت اجرا خواهد کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران به زمان بهره‌برداری این مجموعه‌ها اشاره کرد و گفت: این مجموعه‌ها همزمان با بهره‌برداری از بوستان ولایت در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

* احداثنخستین شهر ویژه بانوان در منطقه ۱۹

فتح‌اللهی، شهردار منطقه ۱۹ نیز در این نشست گفت: این جلسه به منظور هماهنگی طرح‌های بوستان ولایت و پیرو چهارمین بازدیدی که شهردار تهران از بوستان ولایت در سال جدید داشت، برگزار شد و در آن طرح‌های اعلام شده مشاور مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به احداثمجموعه شهربانوان در بوستان ولایت افزود: ضلع شمال شرقی بوستان ولایت به شهر ویژه بانوان اختصاص یافته و در این نشست ۲۰ کاربری برای آن اعلام شد که اکثر آن‌ها با تایید دکتر ایازی توسط شهرداری منطقه ۱۹ به اجرا درخواهد آمد.

وی به احیا و ایجاد ۳ زون ورزشی فراغتی، فرهنگی اجتماعی و هنری در مجموعه شهربانو اشاره کرد و اظهار داشت: این مجموعه با فضاهای قبلی ایجاد شده برای بانوان در شهر تهران متفاوت خواهد بود چراکه در این شهر بیشتر برنامه‌های تدارک دیده شده با موضوعات سرگرمی و فراغتی، هنری و زیبایی شناسی، ورزشی و هیجانی و اجتماعی و مذهبی خواهد بود که از این حیثمنحصر به فرد است.

شهردار منطقه ۱۹ زیربنای این مجموعه را در حدود ۲۰ هکتار اعلام کرد و گفت: ایجاد این شهر از اقدامات بسیار مهم شهرداری تهران برای شادی و نشاط بانوان به خصوص مادران و دختران است تا در فضایی مجزا با آرامش و راحتی به تفریحات و سرگرمی‌های مورد علاقه خود بپردازند.

وی زمان بهره‌برداری از این پروژه را همزمان با افتتاح بوستان ولایت سوم خرداد اعلام کرد.