به گزارش افکارنیوز، ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه ۱۹ اردیبهشت امسال، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان فرجام خیابان حیدر خانی، به کلانتری۱۳۶ فرجام اعلام شد.

پس از اطفای آتش سوزی و با حضور مأموران کلانتری، در بررسیهای اولیه مشخص شد " فاطمه. ب " ۶۵ ساله که در دست دارای آثار ضرب و جرح بوده، از سوی قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و طلاجات وی نیز بنا بر اظهارات همسرش به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع " قتل عمد " و به دستور قاضی شهریاری، بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بر اساس اظهارات کارشناسان سازمان آتش نشانی، کانون آتش سوزی در پذیرایی خانه بوده و جسد نیز در آشپزخانه و بدون سوختگی کشف شده بود. همچنین به گفته اعضای خانواده فاطمه، او هیچگونه سابقه اقدام به خودکشی یا بیماری روحی و روانی نداشته است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات میدانی از همسایگان آغاز شد. یکی از همسایگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: حدود یک ساعت قبل از آتش سوزی، فرد ناشناسی به در منزل فاطمه مراجعه و چند دقیقه پس از ورود صدای درگیری به گوش رسید. بعد از حدود نیم ساعت، در خانه به آهستگی بسته شد ولی چون توجهی به موضوع نکردم، موفق به دیدن چهره کسی نشدم.

با توجه به اظهارات همسایه مقتول در خصوص شنیده شدن صدای درگیری از داخل منزل و همچنین عدم وجود هرگونه ورود به عنف از سوی قاتل یا قاتلین، کارآگاهان در تحقیقات خود اطمینان پیدا کردند که مقتول با هیچ کس سابقه درگیری یا اختلاف نداشته و قاتل یا قاتلین با انگیزه سرقت وارد خانه شده و با توجه به شناسایی از سوی فاطمه و به منظور جلوگیری از دستگیری، اقدام به جنایت کرده اند.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم متوجه شدند که ساعت ۹ صبح روز جنایت، برادرزاده همسرِ مقتول به نام علی اصغر ۴۳ ساله به منزل آنان مراجعه و عمو و زن عموی خود را برای شام به منزلش واقع در تهرانپارس دعوت کرده است.

با توجه به سابقه اعتیاد علی اصغر به مواد مخدر و همچنین نداشتن حسن شهرت در میدان بستگان، بلافاصله تحقیقات از وی آغاز شد. علی اصغر در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: ساعت ۹ صبح ۱۹ اردیبهشت برای دعوت عمو و همسرش به منزل آنها رفتم که پس از دعوت، به همراه عمو از منزل خارج شدم. عمو به محل کارش رفت و من نیز به خانه بازگشتم و هیچگونه اطلاعی از مرگ زن عمو و یا آتش سوزی منزل ندارم.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات و با توجه به مشهود بودن آثار درگیری بر روی هر دو بازوی علی اصغر، در این خصوص از وی تحقیق کرده و او مدعی شد که آثار درگیری موجود بر روی دستانش به خاطر درگیری با همسرش ایجاد شده است.
با وجود ادعای علی اصغر مبنی بر درگیری با همسرش، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که هیچگونه درگیری در چند روز گذشته میان وی و همسرش وجود نداشته است. به همین خاطر با توجه به تناقضات موجود در اظهارات و دیگر اقدامات پلیسی که نشان از حضور علی اصغر در محل جنایت داشت، با هماهنگی بازپرس پرونده علی اصغر بازداشت و برای انجام تحقیقات فنی و پلیسی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
در ادامه تحقیقات و با توجه به تناقضات به دست آمده در اظهارات اولیه علی اصغر و دیگر دلایل به دست آمده، علی اصغر که چاره ای جز اعتراف نداشت به ناچار لب به اعتراف گشود و سرانجام یکم خرداد لب به اعتراف گشود.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: مدتها بود که با برادرم بر سر ارثیه پدری اختلاف داشتم. تصمیم گرفتم تا با میانجیگری عمو این اختلاف را حل و فصل کنم. به همین علت به منزل عمو رفته تا او و همسرش را برای شام به خانه ام در تهرانپارس دعوت کنم. زمانیکه زن عمو در حال پذیرایی از من بود، متوجه النگوی های زیادی شدم که در دستش بود. با توجه به اعتیاد و همچنین بیکاری و نداشتن درآمد، تصمیم به سرقت النگوها گرفتم. وقتی با عمویم از خانه اش خارج شدم، او از من خداحافظی کرد و به سرکارش رفت. می دانستم که زن عمو در خانه تنهاست و به همین علت دوباره به خانه عمو برگشتم. زمانیکه زنگ در خانه را زدم، زن عمو در را باز کرد که به محض ورود به داخل خانه گلویش را گرفته و کشان کشان او را به داخل آشپزخانه بردم. به خاطر مقاومتی که انجام می داد، با او درگیر شده و سرانجام او را با روسری خفه کردم. پس از سرقت النگو ها و یک رشته دستبند، برای اطمینان از مرگ فاطمه اقدام به ایجاد جراحت عمیق در مچ دست راست او کرده و پس از آتش زدن پذیرایی، از خانه بیرون آمدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم، محل فروش طلاجات سرقتی در منطقه نارمک تهران شناسایی و تعداد ۲۱ عدد النگو و یک رشته گردنبند متعلق به مقتول که متهم آنها را در ازای مبلغ ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته بود، کشف شد.

وی در پایان این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت، دستور بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.