1-رییس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اعلام کرده است که از پایان 27 اسفند ماه 89 تا پایان 12 فروردین 1390 مجموعا 149 میلیون و 532 هزار نفر سفر در کشور انجام دشهاست که به نسبت سال قبل 29 درصد رشد داشته است.
شهباز یزدانی در حالی این آمار را ارایه داده است که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام کرده مصرف بنزین در ایام عید امسال ۸ درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفت و گو با خبرگزاری مهر با تاکید بر اینکه متوسط مصرف بنزین در هفته نخست فروردین ماه سال گذشته ۶۹ میلیون لیتر در روز بوده است، تصریح کرد: اما امسال با وجود اختصاص سهمیه نوروزی مصرف بنزین حدود هشت درصد کاهش پیدا کرده است.

به این آمار می توان ورود بیش از یک میلیون خودور جدید به بازار اتومبیل در سال ۸۹ را هم اضافه کرد. حال چگونه با این آمار می توان نتایج دقیقی را به دست آورد؟

۲ - اگر واقعا سفرهای نوروزی افزایش داشته پس چگونه مصرف بنزین کاهش یافته است؟
توجیه استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی هم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست چرا که اساسا تغییر چشمگیری در افزایش ظرفیت وسایل حمل و نقل عمومی طی یک سال گذشته مشاهده نمی شود.

از سوی دیگر کسانی که ساکن تهران بودند به خوبی شاهد بودند که پایتخت در ابتدای سال ۹۰ به خلوتی سالهای قبل نبود همچنین در شهرهایی مانند اصفهان یا تبریز و حتی مشهد هم شلوغی به سالهای قبل نمی رسید و حجم مسافران کاهش چشمگیری داشت.

اکنون این سوال مطرح است که آمار چه نهادی درست است و هدف از این آمار غیر واقعی چیست؟

۳ - یک محاسبه ساده نشان می دهد که یک مسافرت دو هزار کیلومتری در مسیر رفت و برگشت با خودروهای موجود بازار ایران به حدود ۲۰۰ لیتر بنزین(با محاسبه گردش در درون شهرها) نیازمند است اگر قیمت بنزین را بطور متوسط ۵۰۰ تومان حساب کنیم این عدد بالغ بر ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود که برای بسیاری از خانواده ها عدد زیادی محسوب می شود در حالی که در سال گذشته این عدد تنها ۲۰ هزار تومان بود. از سوی دیگر بنابر آمار حدود ۲۵ درصد از مردم از بنزین ۷۰۰ تومانی استفاده کرده اند و تنها ۵ درصد مردم از بنزین ۱۰۰ تومانی استفاده کرده اند این در حالی است که بسیاری از خودروها ناچار به استفاده از بنزین سوپر هستند

۴ - این آمار در حالی تامل برانگیز تر خواهند شد که بدانیم سال آینده ممکن است چنین قیمتهایی وجود نداشته باشند و احتمال کاهش سهمیه های بنزین ۴۰۰ تومانی بسیار زیاد است لذا از الان مسئولان باید به فکر نوروز و ایام تعطیلات آینده باشند چرا که این موضوع برای تابستان امسال هم صدق می کند.
واقعیت آن است که اقتصاد برخی شهرها و شغلها مانند هتل داری و … تنها به سفرهای مردم وابسته است و کاهش این سفرهای می تواند تاثیر منفی زیادی بر اقتصاد شهرهایی مانند مشهد یا اصفهان و شیراز و حتی جزایر تفریحی ایران داشته باشد

۵ - نگرانی دیگر در خصوص سفرها هم قیمت شدن سفرهای داخلی با مسافرت به کشورهایی مانند امارات متحده عربی و … خواهد بود.
در صورتی یک سفر درون کشور بالغ بر ۲۰۰ هزار تومان هزینه بنزین و بیش از ۴۰۰ هزار تومان هزینه های جانبی داشته باشد قطعا مسافران ترجیح می دهند با این پول یا کمی افزایش آن به مسافرتهای خارجی بروند. این در حالی است که به هزینه بنزین باید هزینه های جانبی خودرو مانند تعمیرات و استهلاک را هم اضافه کنیم.