فوجا سینگ مسن ترین دونده ماراتن دنیاست(البته به خاطر نداشتن گواهی تولد، نتوانست عنوانی در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کند).

به گزارش افکارنیوز، یکی از پیرترین پاروزنان دنیا، چارلز اوگستر، دندانپزشک بریتانیایی است. او در شصت سالگی شروع به شرکت کردن در مسابقات قایق رانی نمود.


اد پیترز، ۷۰ ساله

اد بیش از ۵۰ سال است که مأمور نجات غریق است. او همیشه تناسب اندامش را حفظ می کند تا بتواند همچنان انسان ها را نجات دهد. هر سال اد باید در آزمون استخدامی نجات غریق قبول شود. این آزمون شامل دوی سرعت و شنای ۱۰۰ متر می شود. او برای آماده شدن برای این آزمون به ورزش هایی همچون شنا، دوچرخه سواری و وزنه برداری می پردازد.

جاسینتو بونیلا، ۷۳ ساله

شدت CrossFit باعثشده که این برنامه، فعالیت های بسیار خوبی حتی برای کودکان داشته باشد. جاسینتو بونیلا هم از این موضوع مستثنی نیست و از دهه ۵۰ تابحال وزنه برداری می کند و شش سال پیش CrossFit را کشف کرد. او از آن به بعد دیگر دائماً ورزش می کند. حتی وقتی که با سرطان پروستات مبارزه می کرد ورزش و تمرین را کنار نگذاشت.

ارنستین شپهرد، ۷۶ ساله

ارنستین شپهرد، قهرمان بدنسازی، افتخار همه مادربزرگ هاست. او سال ها پس از آموزش در کلاس های فیتنس کلیسای خود، در سن ۷۱ سالگی بدنسازی را انتخاب کرد و رکورد گینس برای پیرترین بدنساز زن را در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به نام خود ثبت کرد. او برای حفظ فرم خود، همیشه ساعت ۳ صبح بیدار می شود و ۱۰ مایل می دود، وزنه برداری می کند و با مربیان تمرین می کند.

دان وایلدمن، ۷۹ ساله

فیتنس همیشه بخشی از زندگی دان وایلدمن بوده است. او که مؤسس Bally Total Fitness است، ۵۰ سال است که عضوی تأثیرگذار در این صنعت بوده است. او با تمرین های قدرتی و یک سری ورزش های دشوار دیگر، فعالیت بدنی اش را حفظ می کند و اخیراً در رویدادهایی همچون مسابقات جهانی شکار، ورزش های سه گانه مردان آهنین هاوایی و ماراتن های نیویورک و لوس آنجلس شرکت کرده است. او برای جشن تولد ۸۰ سالگی اش، نقشه کشیده است تا در هیمالیا دوچرخه سواری کوهستانی انجام دهد و در مسابقات دوچرخه سواری ۳۰۰۰ مایلی در آمریکا شرکت کند.

اد ویتلاک، ۸۲ ساله

اغلب دوندگان فقط رویای دوی ماراتن ۳:۳۰ دارند، ولی ویتلاک کانادایی در سن ۸۱ سالگی، این رکورد را شکست. او در ماراتن تورنتوی ۲۰۱۲، در ۳:۳۰: ۲۶ به خط پایان رسید که یک رکورد جهانی برای سالمندان و یک رکورد بالای ۸۰ سال است.

خواهر مدونا بودر، ۸۲

خواهر مدونا بودر که به نام " راهبه آهنی " معروف است، در بیش از ۳۴۰ ورزش سه گانه از جمله مسابقات کلاس مردان آهنین شرکت کرده است. در واقه گروه سنی ۷۵ تا ۷۹ در مسابقات قهرمانی جهان مردان آهنین سال ۲۰۰۵ فقط برای او تعریف شد. او پیرترین زنی است که تابحال توانسته ورزش های سه گانه را تمام کند و چندین رکورد گروه سنی دارد. حرفه ورزشی این راهبه کاتولیک از اواخر ۴۰ سالگی اش آغاز شد که او برای غنای روح، شروع به دویدن کرد. در نهایت او دوچرخه سواری و شنا را هم در سن ۵۰ سالگی به ورزش هایش اضافه کرد.

چارلز اوگستر، ۹۳ ساله

یکی از پیرترین پاروزنان دنیا، چارلز اوگستر، دندانپزشک بریتانیایی است. او در شصت سالگی شروع به شرکت کردن در مسابقات قایق رانی نمود. او بیش از ۱۰۰ جایزه قایق رانی به نام خود ثبت کرده است که ۳۶ تای آن طلای مسترز است. اوگستر در سن ۸۰ سالگی شروع به بدنسازی کرد و عناوین قهرمانی در دو رشته فیتنس دو و میدانی برده است. او به دور دنیا سفر می کند و در مورد مزایا و فواید ورزش برای سالمندان سخنرانی می کند.

گلادیس بوریل، ۹۴ ساله

گلادیس در سن ۸۶ سالگی با تمام کردن اولین دوی ماراتن خود به " گلادیاتور " معروف شد. بعد از اولین باری که او از خط پایان رد شد، ماراتن هونولولو را انجام داد و در سال ۲۰۱۱ که او ۹۲ سال داشت، موفقیتش باعثشد که در کتاب رکوردهای جهانی گینس، به عنوان مسن ترین خانمی که ماراتنی را تمام کرده، رکورد ثبت کند.

تائو پورچون - لینچ، ۹۴ ساله

او استاد مربیان یوگا است. او ۷۰ سال است که یوگا کار می کند و دور دنیا را گشته است تا با بزرگان یوگا مطالعه کند. او انستیتو یوگای وستچستر را در سال ۱۹۸۲ تأسیس کرد و هنوز هم کلاس ها و کارگاه های یوگا را در زادگاه خود و در سطح دنیا هدایت می کند.

فوجا سینگ، ۱۰۲ ساله

فوجا سینگ مسن ترین دونده ماراتن دنیاست (البته به خاطر نداشتن گواهی تولد، نتوانست عنوانی در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کند). در سال ۲۰۱۱ در سن ۱۰۰ سالگی دوی ماراتن تورنتو را تمام کرد. دو سال بعد با آخرین مسابقه خود (۱۰ کیلومتر ماراتن در هنگ کنگ) حرفه اش را بوسید و کنار گذاشت.

کد خبر: 228469