به گزارش افکارنیوز، والدین باید مواظب کودک خود باشند و تا زمانی که از آمادگی کودک برای تنها ماندن در خانه مطمئن نشده‌اند او را در خانه تنها نگذارند.

گفتنی است کودک به ویژه اگر خردسال باشد در معرض خطرات فراوانی در صورت تنها ماندن در خانه قرار می‌گیرد از جمله سقوط از پله یا بالکن و یا دست زدن به وسایل برقی واکنش‌زا.

پزشکان توصیه می‌کنند تا والدین به ویژه در خصوص کودکان خردسال سعی کنند تا حد ممکن زمان خویش را تنظیم نمایند تا کودک در خانه تنها نماند و همینطور چنانچه مجبور به ترک کردن خانه و تنها گذاشتن کودک شدند وسایل خطرناک را از کودک دور کنند و درهای بالکن، آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و سایر مناطقی که به نظرشان خطرناک است را ببندند.
همینطور بهتر است تا یکی از اقوام یا همسایگان مورد اعتماد در جریان تنها ماندن کودک قرار داشته باشد و بتواند به کودک سر بزند.

بهترین کار سپردن کودک به خانواده و دوستان مورد اعتماد است و یا اگر امکان آن وجود ندارد باید والدین با کودک صحبت کنند و او را کاملا توجیه کنند.

پزشکان معتقد هستند که بسیاری از ترس‌ها اکتسابی است و در نتیجه اگر والدین بترسند کودک نیز میِ‌ترسد در نتیجه با یک رفتار منطقی و شوخی جلوه دادن امر تنهایی کودک می‌توان از فشار این مسئله بر روی کودک کاست.

والدين ميبايست با يک برخورد منطقي کودک را در خانه تنها بگذارند و با او صحبت کنند بدترين کار تنها گذاشتن کودک بدون خداحافظي است که سبب بروز مشکلات روحي در آينده کودک ميشود.