به گزارش افکارنیوز،نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران درباره ثبات قیمت گندم، ‌آرد و نان استان تهران اظهار داشت: ‌ جلسه‌های ستاد تنظیم بازار با حضور رؤسای دستگاه‌های اجرایی تشکیل می‌شود و در هر جلسه موضوعات مختلفی با توجه به ایام و مناسبت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی درباره افزایش قیمت گندم، آرد و نان در استان تهران بیان داشت: ‌ دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی در حوزه گندم و آرد برای نانوایان ایجاد شده بود که مورد بررسی قرار گرفت.

ترکی بیان داشت: تولید آرد و گندم و ذخیره‌سازی در استان تهران نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است و در حال حاضر مشکل قیمت تضمینی گندم و عرضه آن است که از طریق اداره کل غله سقف و رقمی تعیین شده است که افزایش در این زمینه نداریم.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران خاطرنشان کرد: آرد، گندم و نان با قیمت‌های قبلی مانند سال گذشته عرضه می شود و اتحادیه نانوایان نیز متعهد شدند که هیچ‌گونه افزایش قیمتی را تا اطلاع ثانوی نداشته باشیم.

وی درباره کیفیت نان در استان تهران یادآور شد: برای کیفیت نان گروهی از بازرسان تشکیل شده است و به شدت نظارت می‌کند.

ترکی با بیان اینکه ۱۰ نانوایی به دلیل تخلفاتی از جمله قاچاق آرد پلمب و جریمه شدند اظهار داشت: در سال جاری و تا کنون ۱۸۴۵ واحد صنفی نانوایی متخلف شناخته شده‌اند که ارزش ریالی پرونده‌های آنها به بیش از ۷ میلیارد ریال می‌رسد. مردم از طریق سامانه ۱۲۴ می‌توانند تخلفات را گزارش دهند.

راه‌اندازی ۲۰ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در ماه رمضان

وی درباره ایام ماه رمضان و طرح ضیافت افزود: هر ساله به مناسبت ماه رمضان نمایشگاه کالاهای ضروری و اساسی در استان تهران برپا می‌شود

ترکی خاطرنشان کرد: در سال‌جاری و در ماه مبارک رمضان ۲۰ نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات با ۱۵ درصد تخفیف و ۱۸۰ مرکز میوه و تره‌بار در استان تهران برپا می‌شود.

ذخیزه سازی ۱۹ هزار تن گوشت قرمز و مرغ

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران افزود: حدود ۱۵ هزار تن گوشت مرغ و ۴ هزار تن گوشت قرمز در استان تهران برای ایام ماه رمضان ذخیره سازی شده است.

وی با بیان اینکه امسال دغدغهای برای تأمین کالاها و محصولات ماه رمضان نخواهیم داشت گفت: تا پایان تیر هیچگونه افزایش قیمتی در مورد لبنیات و نان نخواهیم داشت.