به گزارشافکارنیوز،محمد نفریه در حاشیه برگزاری همایش تجلیل از مددکاران نمونه بهزیستی استان تهران که در تالار معلم برگزار شد با اشاره به لایحه ساماندهی فوریت‌های اجتماعی، اظهار داشت: این لایحه پس از برگزاری جلسات متعدد در هیئت وزیران به تصویب رسیده است که در آن وظایف هر کدام از دستگاه‌ها مشخص شده است.

وی تصریح کرد: پس از تصویب لایحه ساماندهی فوریت‌های اجتماعی توسط هیئت وزیران ما منتظر ابلاغ این لایحه از سوی دولت هستیم و به محض دریافت آن را اجرا خواهیم کرد.

نفریه در خصوص مواد و تبصره‌های لایحه ساماندهی فوریت‌های اجتماعی گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌هایی چون قوه قضائیه مشخص شده است ضمن اینکه در این لایحه فعالیت اورژانس اجتماعی به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از تجهیز نیروهای اورژانس اجتماعی به افشانه گاز‌اشک‌آور و شوکر اشاره کرد و گفت: در لایحه اشاره شده تمامی این موارد پیش‌بینی شده است که پس از ابلاغ از هیئت وزیران آن را اجرا خواهیم کرد.

وی گفت: خوشبختانه با رایزنی‌ها و پیگیری‌های شدید نیروهای اورژانس اجتماعی از حالت قراردادی به پیمانی و استخدامی در خواهند آمد.

نفریه در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مرکز فوریت‌های اجتماعی در کشور گفت: این مرکز اوایل خرداد در تهران راه‌اندازی خواهد شد ضمن اینکه همزمان با افتتاح این مرکز صد دستگاه خودروی جدید به اورژانس اجتماعی اضافه خواهد شد.

نفریه در ادامه به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: این لایحه پس از چند بار رد و بدل کردن بین شورای نگهبان و مجلس مجدداً به شورای نگهبان ارسال شد که اعضاء شورای نگهبان مجددا یک ایراد از این لایحه گرفتهاند که قرار است پس از تصویب نهایی بودجه ۹۲ این لایحه مجددا در صحن علنی شورا پیگیری و تایید شود.