به گزارشافکارنیوز،اسدالله راشدی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در فضایی خوب و با مشارکت بالای مردم، گفت: مردم با انتخاب نیروهای جدیدی که انگیزه و رویکرد جدیدی هم دارند، گام بلندی برای رشد و توسعه شهرها و روستاهای خود برداشته‌اند. اعضای جدید شوراها هم با رساندن خدمات بیشتر به مردم ایفای نقش خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شوراها نباید در فضای سیاسی باشد، گفت: بر اساس اخباری که از سراسر کشور داریم، افراد متخصص و به نسبت دوره‌های قبلی با میزان سواد و تخصص‌های بیشتری وارد شوراها شدند.

راشدی افزود: هنوز آمار دقیق نیست اما بر اساس اخبار دریافتی، افرادی با توانایی‌ها و انگیزه‌های بیشتر وارد شوراهای شهر و روستا شده‌اند.

این عضور شورای عالی استان‌ها افزود: هنوز بخشی از صندوق‌ها شمارش نشده اما بر اساس اخبار دریافتی صدرنشینی مهندس چمران تا این لحظه قطعی گفته می‌شود.

راشدی در توضیح تعدد لیست‌های ارائه شده برای انتخابات شوراها و میزان موفقیت این لیست‌ها، گفت: طبیعتا هر طیف سیاسی نیروهای متخصص، توانمند و چهره‌های شاخص خود را تعیین می‌کند. در کشور ما هم گروه‌های سیاسی و طیف‌های مختلف در قالب ائتلاف می‌توانند لیست‌های مختلفی ارائه کنند و یا افراد مستقل می‌توانند به صورت انفرادی در انتخابات شوراها شرکت کرده و تبلیغ هم داشته باشند.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن لیست‌های مختلف برای تبلیغات شوراها، گفت: به نظر می‌رسد در میان افراد انتخاب شده، افرادی از طیف‌های مختلف و افرادی مشترک بین لیست‌ها‌ حضور دارند و می‌توان گفت که نمی‌توان از مزایای ارائه لیست‌های متعدد غافل شد.

راشدی در پاسخ به این سوال که " آیا مواردی از تخلف در انتخابات شوراها گزارش شده است؟ گفت: در انتخابات‌های مختلف ممکن است تخلف‌های کوچکی صورت بگیرد ولی این تخلف‌های کوچک آن چنان قابل ملاحظه نیست. به عنوان مثال در کلان شهری مثل تهران که نزدیک به ۴۰۰۰ حوزه انتخابیه در این انتخابات دارد، این تخلفات کوچک در مقابل حجم عظیم از فعالیتی که انجام می‌شود ناچیز و قابل بررسی نیست.

وی با اشاره به مسئولیت مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر شوراها و انتخابات آن، گفت: در این بخش افراد خیلی دقیق کارشان را انجام داده‌اند و در عین حال هیات‌های اجرایی زیر نظر وزارت کشور خوب کار می‌کنند.

راشدی در عین حال گفت: تخلف قابل ملاحظه‌ای در این دوره از انتخابات وجود نداشته و ما از روند برگزاری انتخابات راضی بودیم و قطعا انتخاباتی سالم و بدون نقص در سراسر کشور داشته‌ایم.

معاون پارلمانی شورای عالی استان از همکاری همه دستاندرکاران انتخابات تشکر کرد و گفت: هیچ نوع اعتراض قابل ملاحظهای در ارتباط با روند برگزاری انتخابات شوراها نداشتهیم.