دكتر مريم غياثي، متخصص پوست و مو با بيان اينكه عوامل محيطي در طاسي سر دخيل نيستند، افزود: افرادي كه مبتلا به اين مشكل هستند داراي يك زمينه مستعد ژنتيكي هستند.

به گزارش ایسنا، وی در خصوص روش‌های درمانی این عارضه گفت: روش‌های موثری برای درمان وجود دارد که می‌تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند.

این متخصص پوست و مو استفاده از لیزر را در جلوگیری از طاسی و ریزش مو موثر دانست و اظهار کرد: درمان‌های مختلف دارویی و نیز برخی روشهای لیزیک در صورتی که پروسه درمان زود شروع شود در جلوگیری از پیشرفت بیماری موثر هستند.

دکتر غیاثی درباره حفظ زیبایی پوست و پرهیز از خود درمانی در بروز عارضه‌هایی مانند آکنه اظهار کرد: داروهای پوستی مانند یک چاقوی دو لبه هستند و همان طور که می‌توانند اثرگذار باشند اگر صحیح و به جا مورد مصرف قرار نگیرند آسیب زا می‌شوند و روند درمانی را کند و با مشکل مواجه می‌سازند. به عنوان مثال دیده می‌شود که برخی افراد برای درمان آکنه و جوش‌های پوستی به صورت خودسرانه از لایه‌بردارها استفاده می‌کنند در حالی که شاید استفاده از لایه بردار روش درمانی مناسبی برای آن فرد با توجه به علل ایجاد آکنه و نوع پوست وی نباشد.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران ادامه داد: اگر مصرف خودسرانه يك دارو باعث ايجاد مشكل شود فرد نه تنها بهبود نيافته بلكه وضعيت به مراتب وخيمتري پيدا ميكند، از لحاظ رواني نيز دچار صدمه ميشود و در روحيه بيمار اثرات منفي خواهد گذاشت.