به گزارش افکارنیوز،سیدحسن اعتمادزاده با بیان این مطلب فزود: وظیفه هیات امنای تامین اجتماعی بررسی و تصویب بودجه سالیانه تامین اجتماعی و ۱۷ صندوق دیگر است و تا کنون نیز بررسی بودجه چهار صندوق مانند صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بازنشستگی و همچنین سازمان بیمه سلامت ایران به اتمام رسیده است اما با توجه به اینکه مدارک بودجه تامین اجتماعی شنبه هفته گذشته به هیات امنا تحویل داده شده به همین دلیل هنوز بررسی آن به اتمام نرسیده است.

وی گفت: بودجه تامین اجتماعی فقط در یک جلسه بررسی شده و یک جلسه نیز فردا سه شنبه ۲۸ خرداد ماه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی خواهد شد و فکر می کنیم نهایی شود.

دبیر هیأت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: اعمال افزایش مستمری بازنشستگان منوط به تصویب نهایی بودجه توسط هیات امنا است که ۹ عضو دارد و تصویب و یا اعمال بودجه هیج ربطی به نظر یک فرد ندارد و اینکه مطرح شده بود بنده مانع آن شده ام تهمت بی جایی بوده که عنوان شده است.

به گفته وی، وظیفه هیات امنا تعیین افزایش حقوق مستمری بگیران نیست و دست مجلس و قانون است که سه سال بود که در اختیار هیات وزیران بود اما امسال تا به حال در قانون بودجه مسکوت مانده که ما درخواست پیگیری آن را داده ایم.

وی اظهار داشت: مصوبه ای را هیات وزیران در پاسخ به پیشنهاد مدیرعامل تامین اجتماعی مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان داشت که برای اجرایی شدن باید با تصویب هیات امنا حالت رسمی به خود بگیرد که این موضوع نیز در چارجوب بودجه خواهد بود.

به گفته اعتماد زاده، بررسی بودجه تامین اجتماعی هنوز تمام نشده و پس از بررسی منابع و مصارف و اعمال برخی نظرها مورد تصویب نهایی قرار می گیرد که البته درصد تغییرات در بودجه ۱ تا ۲ درصد است و هیات امنا در این حد میتواند اعمال نظر کند.

دبیر هیات امنای تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه درصورت عدم بررسی نهایی بودجه آیا اعمال افزایش حقوق بازنشستگان به آخر خرداد می رسد یا خیر گفت: بررسی بودجه زمان بر است و هنوز نیز به اتمام نرسیده و با توجه به اینکه اعمال حقوق باید از ابتدای هر ماه شورع شود به همین دلیل قطعا اعمال افزایش حقوق ها به پایان خرداد نمی رسد که البته باز هم بستگی به صندوق تامین اجتماعی و توانایی آنها دارد.

این درحالی است که وزیر تعاون، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و برخی دیگر از مسئولان این سازمان پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان را پایان خرداد ماه اعلام کرده بودند.