سرهنگ مهرداد امیدی در گفتگو با ایسنا، با اعلام افزایش کلاهبرداری به شیوه تلفنی در سطح کشور در سه ماه اخیر افزود: کلاهبرداران در این شیوه از طریق تلفن با برخی صاحبان مشاغل همچون رستوران‌دارها، آژانس‌ها و مراکزی که خدمات ارائه می‌دهند، تماس گرفته و به بهانه‌های مختلف خود را خریدار کالا و خدمات آنها معرفی می‌کنند.

وی گفت: این افراد برای جلب اعتماد طعمه‌ها، خود را از سازمان‌های دولتی معرفی کرده و پس از خریداری کالا یا خدمات با این ترفند که قصد پرداخت پول از طریق خودپردازهای بانک را دارند، طعمه‌هایشان را به سمت دستگاه‌های خودپرداز می‌کشاندند.

امیدی افزود: کلاهبرداران با دادن یک شماره حساب و راهنمایی طعمه عنوان می‌کردند که به بخش انتقال وجه دستگاه وارد شده و پس از واردکردن مبلغ موردنظر دکمه انتقال را فشار دهند تا پول به حساب آنها واریز شود اما در حقیقت کلاهبرداران به این شیوه این پول را از حساب فروشنده به حساب دیگری منتقل می‌کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در این شیوه معمولا افرادی که آشنایی زیادی با دستگاه خودپرداز بانک ندارند، ‌ فریب کلاهبرداران را می‌خورند افزود: متاسفانه این شیوه کلاهبرداری در شهرستان‌های مختلف در استان‌های خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، استان مرکزی و… به وقوع پیوسته است.

گزارش وقوع بیش از یکصد کلاهبرداری به شیوه تلفنی به پلیس آگاهی

به گفته وی، تاکنون بیش از یکصد مورد کلاهبرداری به پلیس گزارش شده است که ارزش ریالی این پرونده‌ها بین ۲۰۰ هزارتومان تا چند میلیون تومان است.

امیدی با بیان اینکه در گذشته کلاهبرداری از طریق تلفن ثابت انجام می‌شد افزود: در حال حاضر کلاهبرداران شیوه کلاهبرداری خود را تغییر داده و از طریق تلفن‌های اعتباری با طعمه‌های خود تماس می‌گیرند چون شناسایی متهمان از این طریق دشوارتر است.

وی به چند پرونده کلاهبرداری در این زمینه اشاره کرد و گفت: در یکی از این پرونده‌ها کلاهبرداران به عنوان تهیه‌کننده یک برنامه اقتصادی تلویزیونی با یک شرکت معروف لوازم خانگی تماس گرفته و با جلب اعتماد صاحبان این شرکت مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت برای نشان دادن تبلیغ کالایشان درخواست کرده بودند که متاسفانه این شرکت نیز این مبلغ را به حساب آنها واریز کرده بود.

امیدی خاطرنشان کرد: این کلاهبرداران از طریق تیتراژ این برنامه خود را به نام‌های دست‌اندرکارانی که اسمشان پخش می‌شد جا زده بودند.

وی در تشریح پرونده‌های دیگر گفت: کلاهبرداران با تماس با آژانس‌ها و در اختیار گرفتن خودرو از مدیر آژانس، تلفن همراه راننده خودرو را نیز گرفته و با تماس با راننده، از وی درخواست کرده بودند تا در بین راه پس از خرید کالایی برای دریافت وجه به یک خودپرداز مراجعه کند و پس از آن مبلغ مورد نظر را از حساب راننده آژانس سرقت می‌کردند.

به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، در پرونده‌ای دیگر کلاهبرداران با تماس با مسئولان یک بانک خود را به عنوان مشتریان سرشناس معرفی کرده و با بهانه‌های مختلف درخواست پرداخت پول به آنها را می‌کردند که در برخی از موارد مسئولان بانک‌ نیز فریب خورده و پول مورد نظر را در اختیار آنان قرار می‌دادند.

ناآشنایی مردم با دستگاه خودپرداز علت وقوع کلاهبرداری‌هاست

امیدی با بیان اینکه علت وقوع چنین جرایمی زودباوری مردم و ناآشنایی آنان با دستگاه خودپرداز بانک‌هاست افزود: با توجه به اینکه تماس‌های تلفنی ممکن است از هر نقطه‌ای برقرار شود، از مردم خواهشمندیم در صورت مواجهه با چنین تماس‌هایی علاوه بر استفاده از دستگاه آی‌دی کالر، شماره‌های مورد نظر را چک کرده و از صحت موضوع اطمینان حاصل کنند.

به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، در سال گذشته نیز یک باند کلاهبرداری که از داخل زندان اطراف کرج با شیوه تماس تلفنی اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کردند توسط ماموران پلیس آگاهی کرج شناسایی و متلاشی و اعضای این باند نیز دستگیر شدند.