رسانههاي رسمي انگلستان اعلام كردند كه يك پسر پنج ساله با داشتن قدي به طول يك و نيم متر غول پيكرترين پسر در اين كشور است.

به گزارش ایسنا، مادر این کودک پنج ساله در مصاحبه‌ای با رسانه‌های رسمی انگلستان خاطرنشان کرد: «جک» در سن پنج سالگی دقیقا هم قد پسربچه‌ای است که ابتدایی را تمام کرده است. قد او یک متر و نیم است و پزشکان اعلام کرده است که او حتی به دو متر و نیم هم می‌رسد.مادر این کودک در ادامه به روزنامه دیلی‌میل یادآور شد: متاسفانه مجبورم در مدت کوتاهی تمامی لباس‌ها و کفش‌های پسرم را دور بیندازم؛ چرا که رشد او به شدت سریع است. پزشکان بر این عقیده‌اند که «جک» به سندرم «بک ویت - وایدمن» که باعثرشد سریع استخوان‌ها و عضلات می‌شود مبتلا است.

براساس گزارش رسانه‌های رسمی این کشور جک که اهل منطقه «سوین توآن» در جنوب «یورک شایر» است در هفته ششم بارداری به دنیا آمد، در حالی که نزدیک به چهار کیلوگرم وزن داشت. او ۱۲ ماه پس از آن در دستگاه و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان «شفیلد» بستری بود. علاوه بر این، پزشکان بر روی این پسر بچه غول‌پیکر ۱۵ عمل انجام دادند که سه عمل بر روی زبانش بوده است تا آن را کوچک کنند. همچنین عمل‌های جراحی بر روی نای و شکم این کودک هم صورت گرفته است تا او بتواند بیاشامد، غذا بخورد و نفس بکشد.

اين كودك به دليل مشكلاتي كه دارد، تنها ميتواند غذاهاي نرم و سوپ بخورد.