به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بازنشستگی کشوری، ایراندخت عطاریان اظهار داشت: تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریور ماه ۱۳۸۶ که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده بود، از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

وی افزود: با توجه به اینکه نرم‌افزارهای عملیاتی برای اجرای این کار در صندوق بازنشستگی کشوری طراحی و آماده است، این صندوق پس از اینکه مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون را تصویب کرد، آمادگی دارد بررسی درخواست‌های متقاضیان را آغاز کند.
عطاریان با بیان اینکه بازنشستگی پیش از موعد هر یک از کارکنان برای دولت رقمی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد، تصریح کرد: بر اساس قانون به دولت اجازه داده شده است که کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و موسسه‌های دولتی را که حداقل ۲۵ سال سابقه خدمت دارند با حداکثر ۵ سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی درصورت تقاضای کارکنان و موافقت دستگاه متبوع خود بازنشسته کند لذا با توجه به تقاضاهای ارائه شده از گذشته و همچنین درخواست‌های جدید از سوی کارکنان دولت برای استفاده از این قانون، پیش‌بینی می‌شود اعتبار مورد نیاز برای اجرای قانون مذکور رقم قابل توجهی باشد.

وی افزود: در طول ۳ سال گذشته با حمایت دولت و تأمین به موقع اعتبار برای اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد بالغ بر ۱۲۸ هزار نفر از کارکنان دولت توانستند با حداکثر ۵ سال سنوات ارفاقی پیش از موعد بازنشسته شوند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که همواره پشتیبان و حمایت کننده دولت نهم و دهم بوده‌اند، انتظار می‌رود برای اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت اعتبار مورد نیاز را تصویب کنند تا صندوق بازنشستگی کشوری بتواند به وظایف و تکالیف خود بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته اقدام کند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت به مدت ۵ سال تمدید شده است، افزود: بر اساس آمارهای ارایه شده در طول سه سال گذشته بیشترین تقاضا برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد مربوط به کارکنان وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.