افکارنیوز: نماينده ورامين در مجلس شوراي اسلامي عملكرد وزارت رفاه و تامين اجتماعي را بهبود زندگي اقشاركارگر و آسيبپذير جامعه عنوان كرد و اظهار داشت: متاسفانه تاكنون اين مهم ملموس نيست و جامعه هدف از عملكرد وزارت رفاه ناراضي هستند.
سید حسین نقوی افزود: ‌وزیر رفاه تا چندی پیش اظهار می‌داشت که سازمان تامین اجتماعی در اختیارش نیست و سازمان راه دیگری می‌رود اما حالا که این معضل بر طرف شده است چرا عملکرد خوبی از مسوولان وزارت رفاه و تامین اجتماعی شاهد نیستیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وزیر رفاه معتقد است که رییس‌جمهور بار اصلی هدفمند کردن یارانه‌ها را به وزارت رفاه سپرده است.
وی با بیان اینکه افزایش ۶ درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ناعادلانه و غیر قانونی بود، تاکید کرد: این موضوع مورد اعتراض شدید بازنشستگان است به گونه‌ای که در هر جمعی که می‌روم مستمری بگیران علنی به این موضوع اعتراض می‌کنند.
نقوی با اشاره به تذکر کتبی خود به وزیر رفاه در اعتراض به افزایش ۶ درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: وزیر رفاه هنوز پاسخی به تذکر من نداده است.
وی وضعیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی را نیز نامطلوب توصیف کرد و گفت: با وجودی که بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی حق درمان خود را می‌پردازند اما خدمات خوبی دریافت نمی‌کنند.
او افزود: مثلاً در همین بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین که متعلق به تامین اجتماعی است افراد برای دریافت نوبت پزشک متخصص باید ساعت ۳ شب به بیمارستان مراجعه و در نوبت بایستند تا بتوانند به پزشک مراجعه کنند که این موضوع برای وزارت رفاه و کشوراصلا خوب نیست.
نماینده ورامین در مجلس در پاسخ به این سوال که نظرتان راجب چند شغله بودن برخی افراد مثل یوسف پور معاون پارلمانی وزیر رفاه که عضو هیات مدیره ۲ شرکت شستا بوده و رییس هیات مدیره شستا و عضو هیات امنای تامین اجتماعی نیز هست چیست اظهار داشت: من از نزدیک با آقای یوسف پور آشنا هستم اما این موضوع را نمی‌دانستم.
نقوی افزود: معاونت پارلمانی وزارت رفاه خود کاری پر حجم است اما اینکه یک شخص چطور می‌تواند در چندین جا حضور داشته باشد و کار خود را هم به نحو احسن انجام دهد جای سوال دارد و قابل قبول نیست و دود این کار به چشم مردم می‌رود.
ا و چند شغله بودن را از آفت‌های دولت‌های نهم و دهم عنوان کرد وگفت: متاسفانه این موضوع همچنان ادامه دارد در صورتی که افراد جوان متخصص و متعهد که مورد نظر دولت نیز هستند وجود دارند اما جای تعجب است که چرا برخی مسوولان نسبت به آن بی‌تفاوت هستند.
نقوی با تبریک هفته دولت به دولتمردان گفت: هدف من از این اظهارات بهبود امور است.