به گزارش افکارنیوز، با اینکه تنوع محصولات بهداشتی، آرایش بسیار زیاد است، ولی گاه محصولات به ظاهر جدید، همان محصولات قدیمی هستند که با بسته بندی جدید به بازار عرضه شده اند و فقط با توجه به ترکیبات درون آنها و تجربه شخصی در مورد عملکرد محصول می توان متوجه این مسئله شد ولی به راستی چند نفر از ما به ترکیبات درون مواد بهداشتی آرایشی دقت می کنیم؟ اگر واقعاً زحمت کسب اطلاعات را به جان بخرید، دستورالعمل های زیادی برای معرفی محصول تازه و تاثیرگذاری آن وجود دارد و در میان تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی، کسب اطلاعات در مورد محصولات شخصی که به صورت روزانه استفاده می شود، اهمیت بیشتری دارد؛ مثل خمیردندان که هر روز چندین بار با دندان های شما در تماس است. مواد تشکیل دهنده بسیاری از خمیردندان های موجود در بازار عبارتند از:

فلوراید

فلوراید مهمترین ماده تشکیل دهنده بسیاری از محصولات تجاری است. این ماده روی مینای دندان ها رسوب کرده و به شکل یک سپر در برابر اسیدهای سنتز شده باکتری های دهان و آنهایی که در مواد غذایی و نوشابه های گازدار موجود هستند. از دندان ها محافظت می کنند. فلوراید موجود در خمیردندان ها اغلب به صورت فلوراید سدیم، فلوراید قلع و مونوفلوراید فسفات سدیم است. اغلب دندانپزشکان توصیه می کنند که از خمیردندان های حاوی فلوراید بالا استفاده کنید تا از سرطان و خشکی دهان پیشگیری شود.

مواد ساینده

قدرت تمیز کردن خمیردندان ها به دلیل حضور مواد ساینده ای همچون آلومینا، سیلیس، کربنات کلسیم و فسفات کلسیم است. این مواد ضمن از بین بردن پلاک های دهان، موجب سفید شدن دندان ها و پرداخت مینای آنها می شوند؛ ولی توجه داشته باشید که اگر خمیردندان حاوی مقادیر زیادی مواد ساینده باشد، به مینای دندان ها آسیب می رساند و حساسیت دندان ها می شود. بنابراین خمیردندانی بخرید که حاوی مقادیر کمی مواد ساینده باشد.

مواد شوینده

کف کنندگی خمیردندان ها به دلیل حضور مواد شوینده است. اغلب از SLS یا همان سدیم لودیل سولفات می شود که متاسفانه در افراد مستعد موجب زخم دهان می گردد.

قوام دهنده ها

برخی از مواد شوینده مانند SLS، طعم بدی دارند. به منظور از بین بردن این طعم از طعم دهنده های مصنوعی استفاده می شود که رایج ترین آنها ساخارین است.

مرطوب کننده ها

به منظور حفاظت از خمیردندان و پیشگیری از خشکی خمیردندان ها، در تهیه آنها از مرطوب کننده هایی همچون آب، گلیسیرین و یا سوربیتول استفاده می شود. زایلیتول نیز عنصر غیر معمولی است که علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی، از ایجاد پوسیدگی و تشکیل پلاک دندان ها جلوگیری می کند.

شیرین کننده


شیرین کننده هایی همچون ساخارین موجب خوش طعم و خوشمزه شدن خمیردندان ها می شوند. بسیاری از این نوع شیرین کننده های مصنوعی در طبیعت وجود دارند، ولی متاسفانه تاثیر آنها بر پیشگیری از پوسیدگی دندان ها ناچیز است.

نگهدارنده ها


برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها در خمیردندان ها به آنها نگهدارنده هایی همچون متیل پارابن، سدیم بنزوات و پارابن ها و اتیل ها اضافه می شود.

مواد رنگی


برای خوشرنگ کردن خمیردندان ها اغلب به آنها رنگ های مصنوعی اضافه می کنند. رنگ سفید خمیردندان ها به دلیل وجود دی اکسید تینانیوم است، ولی به طور معمول خمیردندان ها در رنگ های قرمز، سبز، آبی یافت می شوند.

انتخاب خمیردندان مناسب


اغلب ما بر اساس نام خمیردندان ها و یا ظاهر و بسته بندی آنها، خمیردندان مورد نظر خود را انتخاب می کنیم. گاه نیز خمیردندان عادت می شود و از کودکی یک نوع خمیردندان خاص را بدون هیچ دلیل استفاده می کنیم؛ در حالی که هر یک از خمیردندان ها، خاصیت خاص خود را دارند، مثلاً خمیردندان هایی که حاوی نیترات پتاسیم هستند، برای مبارزه با حساسیت دندان ها و خمیردندان های حاوی سیترات روی برای مبارزه با التهابات لثه بهترین انتخابند. دندانپزشک تان می تواند براساس نیازهای شخصی بیمار، در انتخاب محصول مورد نظر او را راهنمایی کند تا دندان های سالمی داشته باشد. از زمان های باستان، سلامت دندان ها یکی از عوامل مهم در سلامت عمومی بدن انسان ها در نظر گرفته می شد. دندان های سالم و تمیز نمایانگر شخصیت و توجه افراد به نظافت است و لبخند زیبای افراد بیشترین تاثیر را بر دیگران دارد. دندان ها نقش مهمی در سلامتی انسان دارند و مشکلات آنها، خطر ابتلا به برخی از بیماری ها را افزایش می دهد. سلامت دهان و بدن دو روی یک سکه هستند؛ زیرا عملاً غذایی که می خوریم، از دهان ما به سمت روده ها فرستاده می شود. بنابراین سلامت دندان ها و لثه ها قطعاً بر سلامت کلی بدن تاثیرگذار است.

برخی مزایای داشتن دندان های سالم عبارتند از:

دندان های سالم موجب ثبات در قند خون می شود

حفظ سلامت دندان ها در مبتلایان به دیابت بسیار مهم است اگر از بالا بودن قند خون خود رنج می برید، بدانید که بیماری های دندان، تاثیر بدی بر افزایش قند خون دارد.

جلوگیری از مشکلات هضم


هضم با فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی در دهان آغاز می شود. دندان ها غذا را به قطعات کوچک تقسیم و هضم غذا را در روده و معده آسان می کنند. هر گونه مشکلی در این روند می تواند به نارسایی روده، سندرم روده و دیگر اختلالات گوارشی منجر شود.

افزایش قدرت حافظه


با توجه به گزارش مجله مغز و اعصاب، بزرگسالان مبتلا به التهاب لثه نسبت به همتایان خود در تست های حافظه و دیگر مهارت های شناختی ضعیف ترند و افراد بالای ۶۰ سال که به بیماری های لثه مبتلا هستند، سه برابر بیش از سایرین به مشکلات حافظه دچار می شوند و دو برابر بیش از دیگران در آزمون های کلامی ناموفق خواهند بود. کاهش التهاب و عفونت در بدن رعایت بهداشت دهان و دندان باعثکاهش التهاب و عفونت به همراه دارد. ارتباط قوی میان بیماری های لثه و آرتریت روماتوئید وجود دارد که یک بیماری خود ایمنی است و موجب التهاب لثه ها می شود. به گفته کارشناسان ترسیم و تخریب بافت های پیوندی در بیماری های در لثه و آرتریت به یک شکل انجام می شود.

افزایش اعتماد به نفس

لبخند، اولین واکنش مثبتی است که مردم متوجه آن می شوند. داشتن دندان های سالم، ظاهر فیزیکی را زیباتر و اعتماد به نفس و عزت نفس را در شما تقویت می کند. قطعاً با دانستن این نکات بیشتر به سلامت دندان های خود توجه خواهید کرد. تنها مسواک زدن دندان ها نمی تواند روشی مناسب برای مراقبت از دندان ها باشد. اگرچه مسواک زدن برای از بین بردن ذرات باقیمانده غذاها موثر است، ولی گاه مواد غذایی بین دندان ها و خط لثه گیر می کنند و با مسواک خارج نمی شوند. نخ دندان پاسخ مناسبی برای رفع این مشکل است. در هند حدود ۸۷ درصد از افراد یا اصلاً از نخ دندان استفاده نمی کنند و یا به ندرت این کار را انجام می دهند. در ایالات متحده نشان می دهد که ۴۹ درصد افراد روزانه از نخ دندان استفاده می کنند و ۱۰ درصد تا به حال از آن استفاده نکرده اند. به اعتقاد دندانپزشکان، نخ دندان در پیشگیری از بیماری های لثه حتی مهمتر از مسواک است.

مزایای استفاده از نخ دندان

تمیز کردن دندان ها: با مسواک زدئن نمی توان تمام ذرات غذا را که در بین دندان ها گیر کرده است، تمیز کرد. حدود ۳۰ درصد از ذرات مواد غذایی باقی می مانند که می توانند موجب پوسیدگی دندان شوند و با استفاده از نخ دندان احتمال پوسیدگی دندان ها کاهش می یابد. علاوه بر این، نخ دندان با سطوح تماس پیدا می کند که برای مسواک غیر قابل دسترس است و پلاک های آن را از بین می برد. اگر پلاک سخت و سفت شده باشد، فقط دندانپزشک یا متخصص دهان و دندان می تواند آن را از بین ببرد.

رفع بوی دهان

بسیاری از ذرات مواد غذایی که بین دندان ها گیر می کنند، باعثپوسیدگی و بوی بد دهان می شوند. نخ دندان در رفع بوی بد دهان بسیار موثر است. این ذرات در دهان موجب خارش، تحریک و ناراحتی دهان می شوند. در ضمن وجود پلاک ها در دهان و باکتری های مضر که به جریان خون راه می یابند، موجب انسداد عروق و سکته مغزی می شود. افرادی که از نخ دندان استفاده می کنند، کمتر به بیماری های قلبی مبتلا می شوند.

صرفه جویی در هزینه

اگر به صورت منظم از نخ دندان استفاده کنید، مراجعه شما به دندانپزشکی و هزینه های آن کمتر می شود.
نخ دندان را بعد از هر وعده غذا استفاده کنید.
در هنگام استفاده از آن محتاط باشید، چرا که ممکن است به بافت لثه آسیب برسانید.

دنياي سلامت/ شماره ۹۲/ خرداد ماه ۹۲/ به قلم: دكتر احسان قدسي/ صفحه ۶۰