به گزارشافکارنیوز،چندی پیش خبری با عنوان «چه کسی دست سوخته مرا می‌گیرد» منتشر شد، مبنی بر این‌که دختر بچه‌ای ساکن روستای کرتویج بخش دینور استان کرمانشاه حدود هشت سال پیش در اثر سوختگی با آب جوش کتری دچار معلولیت شده و بدلیل مشکلات مالی پدر و مادر او نتوانسته‌اند زمینه درمان او را فراهم کنند و تاکنون با دست چسبیده کارهای روزمره خود را انجام می‌دهد.

طی این چند مدت و با کمک پزشکان خیر و کمک‌های مردمی، دست این دختر بچه چندباری تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما از آنجایی که که برای بهبودی کامل و جدا شدن دست وی چندین عمل مورد نیاز است، هنوز دستش از ناحیه آرنج دچار چسبندگی است.

این بار نیز تیمی از پزشکان استان کرمانشاه قرار است بدون دریافت هزینه‌های عمل و بیمارستان، برای آخرین بار دست این دختر بچه را عمل کنند تا چسبندگی آن رفع شود و محدودیت حرکتی وی تا حدودی مرتفع شود.

این عمل قرار است امروز(۱۳ مرداد) در بیمارستان سجاد کرمانشاه انجام شود.

رییس بیمارستان سجاد کرمانشاه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: تیمی متشکل از چهار پزشک عمل جراحی را بر عهده دارند که علاوه بر من به عنوان جراح صورت، دکتر اصفا متخصص مغز و اعصاب، دکتر کامیاب جراح عمومی و دکتر سابقی متخصص ارتوپدی اعضای این تیم هستند.

دکتر ذوالفقاری با اشاره به حساسیت این عمل، ادامه داد: طی یک ماه آینده نتیجه عمل مشخص می‌شود.

وی اظهار داشت: دست این دختر بچه از ناحیه مفصل آرنج دچار محدودیت حرکتی است و احتمالا یک ماه بعد از عمل بتواند دست خود را تکان دهد و اشیا را نگه دارد.

رییس بیمارستان سجاد کرمانشاه با بیان این‌که همه هزینه‌های این عمل برای خانواده این دختر بچه رایگان خواهد بود و پزشکان از دریافت حق عمل خود صرف نظر کردند، یادآورشد: مجموع هزینه‌های این عمل بین ۹ تا ۱۱ میلیون تومان خواهد بود و چنانچه این عمل در تهران انجام می‌شد حدود ۲۵ میلیون تومان هزینه می‌برد.

ذوالفقاری ابراز امیدواری کرد این عمل آخرین عمل دختربچه باشد و پس از آن بتواند از محدودیت حرکتی رها شود.