به گزارش افکارنیوز، براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارت تصویری‏، سامانه‌های هوشمند ترافیک‌شمار برخط و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر‌ به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین بقیه‌ محورهای مواصلاتی کشور باز بوده و تردد در آنها به‌ روال عادی در جریان است.

شایان ذکر است، کل تردد ثبت شده طی ۲۴ ساعت گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۴۸ ترددشمار در محورهای مواصلاتی کشور، تعداد ۶میلیون و ۳۰۰ هزار و ۸۸۶ دستگاه ‌وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن، ۹/۱۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای ارتباطی کشور، ۱۹ درصد بوده است.

ساعات اوج تردد طی ۲۴ ساعت گذشته بین ساعات ۱۹ الی ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات پنج الی ۶ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر خود انتخاب کنند.

بیشترین تردد طی ۲۴ ساعته گذشته در محورهای‌ آزادراه کرج - تهران پل کلاک، آزادراه تهران - کرج کیلومتر ۲۵، آزادراه قم - تهران و جاده مخصوص کرج تهران بوده است.

محور شهداد نهبندان در استان کرمان، بدلیل طغیان رودخانه‌های محلی.

* ‌ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور ایلام – صالح آباد واقع در استان ایلام، حد فاصل کیلومتر ۱ تا ۲ ‌مورخ ۱۳/۵ / ۹۲، به دلیل عملیات راهداری مسدود خواهد بود در زمان انسداد محور قدیم ایلام – صالح آباد به عنوان مسیر جایگزین اعلام می‌شود.

محور قدیم قزوین - رشت واقع در استان‌های قزوین و گیلان، به دلیل تعویض سنسورهای آلودگی هوا در تونل شیرین سو، مورخ ۱۴/۵ / ۹۲ ‌از ساعت هشت الی ۱۸ ‌تونل مسدود بوده و در مدت انسداد، تردد وسایل نقلیه از طریق کنارگذر انجام خواهد ­شد.

آزادراه کرج تهران، واقع در استان‌های البرز و تهران، از پل فردیس تا وردآورد به دلیل احداثپل روگذر، شنبه تا سه‌شنبه، تا ۲۵/۵ / ۹۲ از ساعت ۲۳ لغایت ۳۰/۴ روز بعد، مسدود و در این مدت، محور جایگزین، جاده‌های قدیم یا مخصوص کرج، توصیه می‌شود؛ همچنین، تا مورخ یادشده، آزادراه تهران کرج، از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶:۰۰ فقط در یک مسیر ۷۰۰ متری در محدوده فوق، تردد خودروها از طریق کنارگذر احداثی، برقرار خواهد شد.

جاده اصلی قم گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای سمنان و قم، با تمدید عملیات تعریض مسیر، تا ۱۷/۵ / ۹۲ مسدود و محور جایگزین برای خودروهای سواری، آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین، محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، واقع در استان کرمانشاه، با تمدید عملیات زیرسازی راه‌آهن غرب تا ۳۱/۵ / ۹۲ ‌روزهای زوج، از ساعت ۱۱ الی ۱۴ مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی(فعلی) خواهد بود.

آزادراه ارومیه – تبریز، واقع در استان آذربایجان غربی، حد فاصل کیلومتر ۲۴ تا ۳۵ از ۱۶/۱ تا ۱۵/۱۲ / ۹۲، به دلیل عملیات اجرایی روکش آسفالت تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور اصفهان – میمه - دلیجان واقع در استان اصفهان، حد فاصل کیلومتر ۴۰ تا ۵۰ ‌از ۱/۵ / ۹۲ تا ۱/۶ / ۹۲، به دلیل عملیات روکش آسفالت تردد از طریق یک باند به صورت دو طرفه با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می­شود.

کمربندی شمالی نجف‌آباد به سمت تیران واقع در استان اصفهان، از ۳۰/۴ لغایت ۲۰/۶ / ۹۲، به دلیل عملیات روکش آسفالت تردد از طریق یک باند به‌صورت دو طرفه با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می­شود.

محور تیران - سامان واقع در استان اصفهان، حد فاصل کیلومتر ۱۰ تا ۲۰ از ۲۵/۳ لغایت ۲۵/۶/۹۲، به دلیل عملیات روکش آسفالت تردد از طریق یک باند بصورت دو طرفه با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام میشود.