به گزارش افکارنیوز،سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان غذا و دارو بر ضرورت شفافیت در قوانین و ثبات مدیریت در حوزه دارو تاکید کرد و اظهار داشت: امسال قطعاً خبرهای خوشی برای بیماران صعب‌العلاج خواهیم داشت. ولی حداقل یک هفته به آقای دیناروند فرصت بدهید تا برنامه‌هایش را در این خصوص اعلام کند.

وی با بیان اینکه دسترسی به دارو، کاهش قیمت دارو و لزوم حمایت بیمه‌ای مهم‌ترین دغدغه‌های مردم از وزارت بهداشت در خصوص داروست، عنوان کرد: در حال حاضر مجموعه دولت از آقای دیناروند، رئیس جدید سازمان غذا و دارو حمایت می‌کند تا به سرعت شاهد بازگشت به آرامش به بازار دارویی کشور باشیم.

وی با بیان اینکه امسال شاهد بروز اتفاقات خوشایندی برای مردم بودیم که مهم‌ترین آن حماسه سیاسی و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید است، ابراز امیدواری کرد تا برکات این اتفاقات مثبت برای مردم مستدام باشد.

وزیر بهداشت در پاسخ به اینکه اولویت مهم بعدی شما چه خواهد بود؟ عنوان کرد: برای تمام وزرا که اکنون مشغول به کار شده‌اند، انتخاب مدیران توانمند برای رفع مشکلات، مهم‌ترین دغدغه است که کار ساده‌ای نیز نیست و هر نوع اشتباهی ممکن است وزارتخانه و مردم را چهار سال گرفتار کند. در حوزه وزارت بهداشت نیز همین‌گونه است. قطعاً انتخاب مدیران توانمند، مهم‌ترین اولویت خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برای حل مشکلات حوزه دارو چقدر به آقای دیناروند فرصت می‌دهید؟ اظهار کرد: بنده معمولاً صبرم زیاد است، اما باید تا پایان سال برای ایجاد آرامش در حوزه دارو به مجموعه مدیریتی جدید فرصت بدهیم. قطعاً آقای دیناروند نیز برای پیاده‌کردن برنامه‌های اساسی خود در حوزه دارو نیازمند گذشت بیش از یک سال زمان است.

وزیر بهداشت همچنین درباره جزئیات برگزاری جلسه‌ای با محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در پنجشنبه‌ای که گذشت، توضیح داد: تهران یک کلانشهر است و به خصوص در حاشیه شهر با مشکلات بهداشتی فراوانی دست به گریبان است، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز از وزارت بهداشت انتظار دارند برای حل این مشکلات اقدام کند.

هاشمی خاطرنشان کرد: شاید بتوان گفت شهرداری بیش از وزارت بهداشت در امر آموزش‌های بهداشتی به مردم موفق عمل کرده است. بنابراین می‌خواهیم از ظرفیت شهرداری استفاده کنیم و از شورای راهبردی که در این خصوص تشکیل شده است، بیشتر حمایت و خدمات نظام سلامت را برای شهر تهران و حاشیه آن طراحی کنیم.

امروز شنبه ۹ شهریور با حضور وزیر بهداشت مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان غذا و دارو برگزار شد که بر این مبنا رسول دیناروند، استاد داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران که در دوران وزارت کامران باقری لنکرانی نیز مسئولیت معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت را به عهده داشت و در دولت دهم نیز رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران بود به عنوان رئیس سازمان جدید غذا و دارو جایگزین عباس حاجی آخوندی شد.