به گزارش افکارنیوز، با اتمام عملیات ساخت نیمه جنوبی خط ۳ متروی تهران، ‌حد فاصل چهارراه ولی عصر(عج) تا اتوبان آزادگان(آیت‌الله سعیدی) به طول ۱۲ کیلومتر، ظهر فردا طی مراسمی، اولین قطار بطور آزمایشی در این مسیر به حرکت در می‌آید.

پیش از این هفت کیلومتر از این خط حد فاصل چهار راه ولیعصر(عج) ایستگاه شهیدبهشتی راه اندازی شده بود که با اتمام ساخت نیمه جنوبی و با تامین اعتبار، مابقی پروژه طولانی‌ترین خط متروی خاورمیانه به طول ۳۷ کیلومتر که از ایستگاه شهید بهشتی تا ازگل ادامه خواهد داشت کلید می‌خورد.

با راه اندازی نیمه جنوبی خط ۳ متروی تهران، ساکنان محلات اسماعیل آباد، عبدل آباد، نعمت ابد، جودیه، منیریه و دیگر ساکنان در این مسیر می‌توانند از زمان بهره برداری رسمی از شبکه ریلی(مترو) استفاده کنند.

نیمه جنوبی خط ۳ متروی تهران با ۱۰ ایستگاه ساخته شده و از پر تردد ترین نقاط تهران از جمله چهار راه ولی عصر(عج) و راه آهن عبور می‌کند.

شایان ذکر است راه اندازی آزمایشی نیمه جنوبی خط ۳ به منزله تست سرد تلقی شده و جابجایی مسافر در این خط پس از انجام مراحل تست نهایی فنی و رعایت تمامی ایمنیهای لازم انجام خواهد شد.