به گزارش افکارنیوز، ‌ دانشمندان به تازگی متوجه شده اند افرادی که گروه خونی مشابه دارند تا حدودی دارای ویژگی های شخصیتی مشابهی هستند. این افراد به غذاهای خاصی گرایش دارند و سیستم ایمنی بدن شان شبیه به هم عمل می کند. تا حدی که در ژاپن رستوران هایی تاسیس شده که به افراد براساس گروه خونی غذاهای خاصی را پیشنهاد می کند. با ترکیب ویژگی های هر گروه خونی با روش تغذیه ژاپنی و یافته های طب سنتی چینی می توان به نتایج جالبی دست پیدا کرد و براساس ماه و فصل به افراد با گروه های خونی مختلف توصیه هایی کرد.


گروه خونی O

افراد دارای این گروه خونی عموماً مهربان و بخشنده هستند و شخصیتی بسیار اجتماعی، سیاستمدار و خوش فکر دارند. آنها مثبت اندیش هستند و افسوس گذشته را نمی خورند.

مهربان باشید

افراد دارای این گروه خونی به احتمال زیاد این ماه در شرایط خوبی قرار می گیرند. اما با بداخلاقی اطرافیان را ناراحت می کنند. مهمترین توصیه به آنها مهربانی است. به علاوه می توانند از مشورت با افراد صاحبنظر هم استفاده کنند. در این ماه آرزوهای آنها برآورده می شود به شرطی که سرعت عمل و دقت زیادی داشته باشند. به احتمال زیاد یک ملاقات کاری مهم و یک سفر دسته جمعی هم برایشان روی خواهد داد. سفر برای افراد دارای این گروه خونی در این ماه عالی است و بهتر است با دوستان شان سفر کنند.

بهتر است این افراد به جای فکر کردن به گذشته به حال فکر کنند. گوشه گیری و تمایل به تنهایی هم از اتفاقاتی است که ممکن است برای افراد در این ماه بیفتد. آنها نیاز به خلوت خواهند داشت اما نباید اجازه دهند این خلوت طولانی شود، بلکه به جایش باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. برای این کار می توانند از ورزش استفاده کنند. جالب است بدانید ورزش های مناسب برای افراد با گروه خونی O ورزش ایروبیک، ورزش های استقامتی، دو، آمادگی جسمانی، دویدن روی تردمیل، کیک بوکسینگ، دوچرخه سواری، هنرهای رزمی و اسکیت برد است.

آموختن یک هنر هم در تابستان به این افراد کمک خواهد کرد. آنها بهتر است برای هنری که یاد می گیرند وقت بگذارند. خرید و فروش هم برایشان مفید خواهد بود و باعثتغییرات خوب در زندگی شان خواهد شد.

چه بخورند؟

این گروه خونی با گوشت قرمز سازگاری بیشتری دارند. غذاهای دریایی هم برای انها خوب است. در عین حال باید انواع لوبیا، سویا، قارچ و زیتون را با احتیاط مصرف کنند.گروه خونی A

افراد این گروه خوش بین و نیرومند هستند و استعداد آنها در ریاضی و اقتصاد و کامپیوتر بی نظیر است. آنها هرگز در شرایط بحرانی دچار عصبانیت و رفتارهای خشن نمی شوند و همیشه سعی دارند با آرامش اهداف خود را دنبال کنند.

از خانواده کمک بگیرید

به احتمال زیاد برای افراد دارای این گروه خونی در شهریور ماه معامله ای صورت می گیرد. بهتر است تلاش کنند این معامله را با درستکاری و صداقت به پایان برسانند. انجام معاملات برای آنها در این ماه خوش یمن خواهد بود. برای افراد مجرد احتمالاً بخت و اقبال خوبی پیدا خواهد شد. آنها می توانند ازدواج در این ماه استقبال کنند. اگر برای افراد دارای این گروه خونی سفری پیش آمد بهتر است از آن برای دیدار خانواده استفاده کنند. مهمترین و نزدیکترین افراد به صاحبان گروه خونی A در این ماه اعضای خانواده هستند. بهتر است این افراد از خانواده خود بیشترین کمک را بگیرند چرا که باعثموفقیت آنها خواهد شد. اولویت بندی و برنامه ریزی در کارها هم برای آنها کمک کننده خواهد بود. این ماه وقت خوبی برای رژیم گرفتن برای افراد این گروه است و اگر سرگردانی در زندگی آنها وجود دارد، به احتمال زیاد به سرانجام خواهد رسید. اگر برای این افراد امکان آموزشی فراهم شد بهتر است حتماً از آن استفاده کنند.

به احتمال زیاد این افراد شهرت کاری در این ماه به دست خواهند آورد. اما بهتر است کمی از رک گویی خود کم کنند چون اطرافیان ممکن است از این کار آنها ناراحت شوند. اگر قرار است این افراد وارد زندگی تازه ای شوند بهتر است با شجاعت پیش بروند تا موفق شوند. به علاوه بهتر است درباره خود زیاد صحبت نکنند چون بدخواهان در اطراف آنها می گردند.

چه بخورند؟

سبزیجاتی غیر از بادنجان و میوه هایی غیر از موز و طالبی برایشان خوب است اما بهتر است در مصرف گوشت قرمز، پنیر و نان گندم احتیاط کنند.گروه خونی B

کسانی که گروه خونی B دارند، غیر قابل پیش بینی هستند و ممکن است در لحظه رفتارهای عجیب و هیجانی از آنها سر بزند. پشتکار و اراده قوی آنها در انجام کارها ستودنی است.

ریسک کنید

احتمالاً برای این افراد به تازگی مشکلی پیش آمده است و فکر آنها را درگیر کرده است. آنها باید بدانند که مشکل به زودی رفع خواهد شد و جای نگرانی نیست. بهتر است آنها برای رفع این مشکل با شخص با تجربه تری صحبت کنند تا مشکل سریع تر حل شود. برنامه ریزی برای یک برنامه تفریحی منظم در اوقات فراغت می تواند به این افراد برای آرام تر شدن کمک کند. کسی که از آنها دور است و مشتاق دیدنش هستند این ماه به دیدار آنها می آید و روزهای خوشی را خواهند گذراند.

برای این افراد نوآوری اقتصادی خوش یمن خواهد بود. اگر موقعیت ریسک کردن دارند بهتر است آن کار را انجام دهند. بهتر است آنها از این ماه برای گسترش روابط شان استفاده کنند. اقدام به ازدواج هم برای آنها خوب پیش بینی شده است. پوشیدن لباس هایی که رنگ سبز و قرمز دارد به موفقیت آنها کمک خواهد کرد. افرادی که این گروه خونی را دارند بهتر است در این ماه زمان استراحت بیشتری برای خود در نظر بگیرند. این کار باعثمی شود بتوانند با دیگران با روی باز و گشاده و با لبخند روبرو شوند. این به موفقیت آنها کمک خواهد کرد و انرژی مثبت را منتقل خواهد کرد.

چه بخورند؟

غذاهای دریایی برای آنها مناسب ترین غذاست. بادنجان و لبنیات هم برایشان خوب است اما بهتر است گوشت مرغ و ماکیان، آجیل و گندم را با احتیاط بیشتری مصرف کنند.گروه خونی AB

این افراد معمولاً رفتاری محافظه کارانه و در عین حال صادقانه دارند. این افراد به شدت منطقی هستند.

به غار تنهایی بروید

ممکن است افراد دارای این گروه خونی در کار بی حوصله شده باشند و احساس گوشه گیری کنند. این به آن دلیل است که فکر می کنند اهدافی که انتظارش را داشتند برآورده نشده. باید بدانند بیشترین تقصیر درباره اتفاق افتاده برعهده خود آنهاست. بهتر است آنها کمی زمان تنهایی و تفکر برای خودشان در نظر بگیرند و یک بار به همه چیز درست فکر کنند. به احتمال زیاد مشکل ظرف دو هفته برطرف خواهد شد. پرحرفی برای این افراد بسیار مضر است و بهتر است آنها با کوتاه ترین عبارات مطالب خود را به دیگران منتقل کنند.

بهتر است این افراد صبح ها را زود شروع کرده و به سلامت جسمی و روحی خود توجه بیشتری کنند.

پوشیدن رنگ های بنفش برای این گروه در این ماه بسیار توصیه شده است. این رنگ ها عکس العمل های منفی را کاهش می دهند. ممکن است این افراد احساسات خود را با راحتی بیشتری بیان کنند و نگران نباشند. ممکن است گذشته برای آنها زیاد شیرین نبوده باشد اما روزهای خوب در راه هستند. یک مهمانی خانوادگی برای این افراد بسیار مفید خواهد بود. دوری از مالیات و نزدیکی به معنویات باعثآرامش آنها خواهد شد. برنامه تفریحی همراه با درس یا کار برای این افراد در این ماه سودمند خواهد بود.

چه بخورند؟

گوشت مرغ و ماکیان با این گروه خونی سازگار است. آنها به ماست و پنیر، ماهی و سبزیجات هم واکنش خوبی نشان می دهند. در مقابل با غذاهای دریایی، فلفل ها و موز سخت هماهنگ می شوند.

سيب سبز/ شماره ۹۶/ نيمه اول شهريور ماه ۹۲/ صفحه ۱۶۶