خلبان شدن ارزوی هر کودکی است و این خواسته تنها میان کودکان ایرانی رواج ندارد و در تمام دنیا به همین شکل است. برخی از این کودکان بزرگ شده و دنبال آرزویشان می روند اما عده ای دیگر از این آرزو دور می شوند.

به گزارش افکارنیوز، برای فراگرفتن درس های خلبانی، دانش جویان باید ذهنی باز به همراه درکی درست از اطراف خود داشته باشند. معمولا خلبان ها افرادی هستند که مدرسه را با نمرات بالا گذرانده و از هوش بالایی نیز برخوردار هستند.

" های یده " که به نام دودو نیز شناخته می شود یک کودک ۵ ساله چینی است که به تازگی به عنوان کوچکترین خلبان دنیا انتخاب شده است. این کودک تونسته است با پروازی که چند روز پیش انجام داد نام خود را وارد کتاب گینس کند.

این کودک که به درستی لغات را نیز بلد نیست با استفاده از یک هواپیما به نام " زنبور۳ " توانست به مدت ۳۵ دقیقه روی شهر پکن پرواز کند. این هواپیما تنها ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد ولی به هر حال این هواپیما نیز نیاز به توانایی پرواز دارد.

پدر این کودک که در یک کارخانه نساجی کار می کند نزدیک به ۳ هزار پوند برای کلاس های پرواز خرج کرده است. او برای فرزندش یمعلمان خصوصی استخدام کرد تا او هم معلم پرواز باشد و هم به او دیگر درس های لازم را بدهد.

این پسر بچه که حالا به عنوان کوچکترین خلبان دنیا شناخته می شود در گذشته دو بار در مسابقات قایقرانی چین شرکت کرده است و یک بار هم با پدرش به فراز کوه فوجی رفته است. چندی پیش نیز ویدئویی از او پخش شد که در آن بدون لباس در برف می دوید و پدرش نیز از او فیلبرداری می کرد.

کد خبر: 259520