به گزارش افکارنیوز، حسین طلا سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در خصوص جلسه امشب نمایندگان تهران با وزیر کشور اظهار داشت: در جلسه امشب علاوه بر نمایندگان شهر تهران نمایندگان شهرستان‌های استان تهران هم حضور داشتند.

وی افزود: در جلسه امشب مشکلاتی که در حوزه وزارت کشور قابل حل و بررسی است مطرح شد که از جمله آنها می‌توان به مسئله امنیت، عمران و برنامه‌ریزی اشاره کرد.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت: همچنین در این جلسه در خصوص استانداری‌ها و مدیریتی که این دستگاه می‌تواند انجام دهد و همچنین کمک‌های مجلس به وزارت کشور مباحثی مطرح شد.

وی اظهار داشت: بررسی مشکلات تهران و شهرستان‌های استان از جمله مسائل دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت چرا که باوجود تمام اقدامات انجام شده هنوز برخی مشکلات وجود دارد که باید بررسی و حل شود.

طلا افزود: بررسی شاخص‌های استاندار یکی از مباحثمهمی بود که در جلسه امشب مطرح شد؛ البته تمام نمایندگان بر این موضوع واقفند که انتخاب استاندار از اختیارات وزیر است ولی در عین حال بر ولایی‌بودن، پاک بودن، با تجربه بودن و نگاه جامع داشتن و همچنین شناخت استان تهران برای انتخاب استاندار جدید تأکید کردند.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا نمایندگان روی افراد یا شخص خاصی نظر داشتند، گفت: اسامی برخی افراد برای نزدیک کردن نگاهها به شاخصهای مورد نظر مطرح شد ولی ما به دنبال مصادیق خاصی نبودیم.