رمضان قاسمی گفت: در پی وقوع قتلی در ۲۶ تیرماه سال جاری در منطقه سمنادشت شهرستان قائمشهر، ماموران انتظامی شهرستان سریعاً وارد عمل شده و به محل وقوع حادثه عزیمت کردند.
وی خاطرنشان کرد: ماموران با حضور در محل جنایت با جسم بی‌جان جوانی به نام میثم - ر که با چاقو جراحت دیده بود و دو نفر مصدوم دیگر به نام‌های علی – ف و سیدعلی – ح مواجه شدند و مصدومان را سریعاً به بیمارستان منتقل کردند.
قاسمی تصریح کرد: با توجه به تلاش پزشکان میثم رنجور به علت شدت جراحات وارده جان باخت و با توجه به اهمیت موضوع برای شناسایی و دستگیری قاتل و علت و انگیزه قتل موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بررسی علت و انگیزه قتل در بازجویی از مصدومان، موفق شدند قاتل را که اهل و ساکن شهرستان ساری بود شناسایی و پس از یک ماه در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.
قاسمی اضافه کرد: قاتل در بازجویی‌های فنی پلیس به قتل اعتراف و اعلام کرد؛ با مبلغ ۳۵۰ هزار تومان برای خرید مواد مخدر به این افراد مراجعه کردم که نامبردگان با من درگیر و قصد زورگیری داشتند، من هم برای رهایی از چنگ آنان با چاقوی که در اختیار داشتم، چند ضربه به آنان وارد و از محل متواری شدم.
وی یادآور شد: قاتل پس از تکمیل پرونده و سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
قاسمی به تشریح پیامدهای ناشی از مصرف مواد مخدر اشاره کرد و گفت: اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر اینکه موجب مشکلات عدیده جسمی و روحی در فرد و سرخوردگی اعضای خانواده می‌شود، هزینه تهیه مواد مخدر نیز از جمله مشکلاتی است که در پی آن برخی خانواده‌ها رابا مشکل مواجه می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر فرد معتاد به علت اعتیاد قادر به کار کردن نباشد، خانواده باید سنگینی هزینه تهیه مواد را متحمل شود و چنانچه نتواند از طریق خانواده این هزینه را بپردازد، فرد معتاد برای تهیه مواد مخدر به برخی جرایم از قبیل سرقت، کف‌زنی، کیف‌قاپی، زورگیری و برخی کج‌روی‌های اجتماعی به بزهکاری سوق داده می‌شود.