به گزارش افکارنیوز، بدون شک یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای زندگی هر دختر و پسر جوانی، روز ازدواج است. این هم امری طبیعی است که اغلب آنها دل‌شان می‌خواهد این مراسم را هر چه باشکوه‌تر و مجلل‌تر برگزار کرده و به یک جشن رویایی و شیرین تبدیل کنند تا خاطره آن تا پایان عمر در ذهن خود و اطرافیان‌شان حک شود.

اما این روزها تنها نگاهی کوتاه به فهرست هزینه‌های یک مراسم عروسی در شهرهایی همانند تهران، کافی است تا جمع قابل توجه از این دختر و پسرها را از فکر برگزاری جشن عروسی و چه بسا فکر ازدواج نیز منصرف کند. البته هنوز هم در گوشه و کنار این شهر بزرگ افرادی هستند که با پرداخت هزینه‌های چند ده یا حتی چند صد میلیونی مراسمی برگزار می‌کنند که بی‌شباهت به جشن‌های بسیارویژه نیست. این را وقتی دریافتیم که پای حرف‌های مدیران تالارهای مجلل و گرانقیمت شمال شهر نشستیم که هزینه پذیرایی از هر مهمان عروسی در این تالارها برای هرنفر به ۲۵۰ هزار تومان می‌رسد. خانم جوانی که از مسئولان پذیرش یکی از تالارهای مجلل شمال شهر است، به خبرنگار شفا آنلاین گفت: تالار ما پذیرای جشن عروس و دامادهایی است که بالای ۳۵۰ نفر مهمان داشته باشند. ۸ مدل منوی غذا داریم که ارزان‌ترین آن با ۱۴ نوع غذا، نفری ۷۰ هزار تومان و گران‌ترین هم با ۵۰ نوع غذا نفری ۲۵۰ هزار تومان است. البته هزینه میوه و شیرینی، کیک عروسی، گل‌آرایی، سفره عقد، موسیقی، عکاسی و فیلمبرداری نیز جداگانه حساب می‌شود که تمامی هزینه‌های مربوطه برعهده عروس و داماد است. البته ما مبلغی برای ورودی دریافت نمی‌کنیم و فقط ۲۱ درصد سرویس و مالیات می‌گیریم! بدین ترتیب با یک حساب سرانگشتی، دریافتیم هزینه یک شب عروسی در این تالار با سایر هزینه‌های مربوطه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود. اما نکته جالب‌تر این که همین تالار پذیرایی گرانقیمت تا قبل از ماه محرم نیز جای خالی ندارد!

در کنار تالارهای پذیرایی مجلل که تعدادشان هم در شهر کم نیست، به سراغ یکی از تالارهای جنوب شهر رفتیم تا بدانیم وضعیت قیمت‌ها در این گوشه از شهر چگونه است.

مرد جوانی که مدیر یکی از این تالارهای پذیرایی در محله نازی‌آباد بود، برخلاف تالار قبلی به خبرنگار ما گفت: برای برگزاری مراسم در هر تاریخی که مدنظر باشد، آمادگی دارد ". ما اینجا با یک نوع غذا پذیرایی می‌کنیم که آن هم جوجه کباب است. هزینه آن هم برای ۲۵۰ نفر مهمان حدود ۷ میلیون تومان می‌شود. البته اگر صاحب عروسی خواهان دو نوع غذا باشد، این مبلغ به ۸ میلیون تومان افزایش می‌یابد. البته هزینه میوه و شیرینی با داماد است. فیلمبردار و عکاس نیز هزینه‌اش جداگانه است. یعنی اگر تالار، فیلمبردار دعوت کند، باید هزینه‌اش را جداگانه حساب کنید که حداکثر دو میلیون تومان می‌شود. "

در این میان ماجرای باغهای برگزارکننده عروسی نیز حکایتی جداگانه دارد. عدهای با راهاندازی شرکتهایی با تبلیغاتی مبنی بر تشریفات عروسی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد اعلام میکنند برای بهترین شب زندگی عروس و داماد سنگ تمام میگذارند به شرط آن که دسته چک همراه داماد باشد. از آتشبازی و فرش قرمز و کالسکه و بالن و استخر پر از گل و شمع گرفته تا خواننده و نوازنده آقا و خانم! و هر آنچه که برایتان یک شب رویایی بسازد. البته هزینه این شرکتهای تشریفاتی، برای هر مهمان بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است و منوی غذای آنها نیز از ۱۰ نوع غذا شروع میشود و تا ۵۰ مدل غذا و سالاد و دسر و نوشیدنی که چشمهایتان با دیدن آنها سیاهی خواهد رفت، قابل سفارش است. حالا دیگر تصمیم با خودتان است.