به گزارشافکارنیوز، نوزادان هنگامی که به دنیا می آیند تقریبا همشکل هستند و وزنی یکسان در حدود ۲ کیلوگرم دارند. قد بیشتر نوزادان در حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر است اما در میان همین نوزادان نیز گاهی می توان نمونه های عجیب پیدا کرد. نوزادان عجیب معمولا دچار مشکلات نادر هستند و گاهی اوقات نیز تنها به خاطر قد و اندازه شان عجیب می شوند.


** جاسلین

در سال ۲۰۱۳ کودکی در یکی از بیمارستان های المان به دنیا آمد که سریعا وارد روزنامه ها و ستون عجایب سایت های خبری شد. این کودک ۶.۱ کیلوگرم وزن داشت و قدش نیز ۵۷ سانتی متر بود. این کودک در یکی از بیمارستان های تخصصی زایمان آلمان به دنیا آمد و این روزها نیز از سلامت کافی برخوردار است. مادر این کودک در هفته ۲۴ ام از بارداری خود دچار یک بیماری خاص شد که این بیماری باعثتولد کودکان بزرگ میشود.


** استفان لویت

در سال ۱۹۶۳ کودکی بزرگ در یکی از بیمارستان های استرالیا به دنیا آمد که تبدیل به رکورددار سنگین وزن ترین کودک استرالیا شد. این کودک که این روزها دیگر ۵۰ سال سن دارد در زمان تولد ۷.۳۳ کیلوگرم وزن داشت. این بچه در حالی به دنیا آمد که میانگین وزن طبیعی برای ی بچه استرالیایی تنها ۳ کیلوگرم است. این روزها این مرد ۹۷ کیلوگرم وزن دارد و قدش نیز ۱.۸۶ است.


** ماکسیم مارین

چندی پیش در مادرید مادری ۴۰ ساله فرزندی را به دنیا آورد که در اسپانیا منحصر به فرد است. این کودک ۶.۲ کیلوگرم وزن داشت. این کودک سنگین وزن زمانی که به دنیا آمد مورد آزمایش های مختلف قرار گرفت تا سلامت آن کاملا چک شود. مادر این کودک می گوید، پزشکان وعده یک کودک تپل را داده بودند اما فرزندی که به دنیا آمد بسیار بزرگتر از حد تصور بود.


**جورج کینگ

بزرگترین بچه ای که تا به حال در انگلستان به دنیا آمده است " جوج کینگ " نام دارد. این کودک زمانی که به دنیا آمد ۷.۴ کیلوگرم وزن داشت که این عدد تقریبا دو برابر یک کودک معمولی است. پدر و مادر این کودک نیز در عین ناباوری لاغر هستند و در هنگام به دنیا آمدنشان نیز معمولی بوده اند. پزشکان بروز برخی اختلالات هورمونی را دلیل به دنیا آمدن این کودک کمی عجیب دانسته اند. این نوزاد این روزها در سلامت کامل زندگی می کند.


** جامایکل

در سال ۲۰۱۱ بود که خانمی به نام جانت جانسون فرزندی را به دنیا آورد که ۷.۵ کیلوگرم وزن داشت. پزشکان که ابتدا احتمال میدادند این بچه مشکلات مختلفی داشته باشد پس از آزمایش های مختلف نتوانستند حتی یک نقص در بدن او پیدا کنند و او را به خانه فرستادند. این پسر بچه به عنوان بزرگترین کودک متولد شده در تگزاس شناخته میشود.