گروه اجتماعی

- عضو شورای اسلامی شهر تهران طرح موضوع منع قانونی انتخاب قالیباف به عنوان شهردار تهران در سه دوره متوالی را که در هفته پیش توسط رسانه‌های اصلاح طلب مطرح شد بازی رسانه‌ای دانست و گفت: رئیس محترم شورای شهر صراحتا به غوغاسالاران پاسخ داد.

پرویز سروری در گفتگو با خبرنگارافکارنیوزدر خصوص ادعاهای مطرح شده مبنی بر منع قانونی انتخاب قالیباف به عنوان شهردار تهران اظهار داشت: متاسفانه برخی دوستان در فضای رسانه‌ای کشور دست از رفتارهای جناحی خود برنمی دارند و ظاهرا تمایلی برای آرامش در فضای شورا را ندارند و در پی این هستند تا هر روز با طرح مسئله‌ای فضای کار‌شناسی شورای شهر را به فضایی سیاسی تبدیل کنند.

وی یادآور شد: یکشنبه هفته گذشته نمایندگان شورای چهارم با هم تقریبا هم پیمان و هم نظر شدند که روند موجود در رسانه‌ها و جریاناتی که به دنبال تحریک عرصه سیاسی در شورای شهر هستند را برنتابند و با صمیمت و همدلی و نگاه کار‌شناسی، شورای شهر را اداره کنند.

سروری با اشاره به اظهارنظر اخیر مسجدجامعی در این باره یادآور شد: رئیس محترم شورا هم صریحا به این غوغاسالاری‌ها پاسخ داد و اعلام کرد از نظر قانونی همه مراحل لازم از طریق مجلس و مراجع ذیربط طی شده و شهردار موجود تهران شهردار قانونی تهران است و این بازیهای سیاسی و رسانه‌ای جز اینکه فضای موجود شورای شهر را از متن کار‌شناسی به حاشیه سیاسی منتقل کند، چیز دیگری نیست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه دیگر حنای این افراد غوغاسالار رنگی نداره و شورای شهر و نمایندگان اصلاح طلب و اصولگرا دست آن‌ها را خوانده‌اند، اظهار داشت: هر دو جناح پی برده‌اند که آن‌ها نه منافع اطلاح طلبان را در شورای شهر تعقیب می‌کنند و نه اصولگرایان را بلکه کینه و شکست سنگینی که در تحمیل گزینه‌شان به آن‌ها غالب شده آن‌ها را به رفتاری غیرمنطقی و تنش آفرین وادار کرده است.

سروری در مورد پیش بینی نتیجه بررسی وزارت کشور در مورد انتخاب شهردار گفت: روند حکم وزیر کشور در فرایندی کاملا طبیعی در حال طی شدن است و وزیر محترم کشور نیز در سوالی که یکی از دوستان ما از وی داشت اعلام کردند که نامه شورا به تازگی به دست ما رسیده و استعلامات در حال طی شدن است و به زودی بعد از سیر مراحل قانونی نتیجه اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: دوستان شکست خورده ما به دنبال رفتارهای منطقی و مصالح کشور و تهران باشند و با طرح اینگونه مسائل فضای آرام و صمیمی شورا را به تشنج نکشند.