به گزارشافکارنیوز،دکتر رسول دیناروند ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده اعتبار مورد نیاز برای گسترش و اصلاح پوشش بیمه ای داروها به سازمان های بیمه گر پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق این امر ۱۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: بخشی از این اعتبار صرف تکمیل پوشش بیمه‌ای کلیه داروها خواهد شد و قسمت عمده‌ای از آن نیز به داروهای بیماران خاص تعلق می گیرد.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: تخصیص این اعتبار بتدریج انجام خواهد شد. البته اعطای یارانه برای داروهای بیماران خاص از جمله هموفیلی، تالاسمی و مانند آن همچنان ادامه دارد و وزارت بهداشت یارانه این گروه از داروها را کماکان پرداخت می کند.

دیناروند با بیان اینکه طی امروز و فردا امور مربوط به تنظیم سامانه‌ها در بیمه انجام و عملیات کاهش قیمت داروها از روز دوشنبه آغاز خواهد شد، عنوان کرد: اکثر این داروها، داروهای بیماران خاص و صعب العلاج هستند که به قیمت سال گذشته برمی گردند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: سهم ریالی داروهای خاص و صعب العلاج در بازار بسیار بالاست.

به گفته وی در حال حاضر حدود ۱۴۰۰ مولکول دارویی که برابر با حدود ۵۰۰۰ هزار قلم دارو می شود، در بازار وجود دارد. از این تعداد، در مرحله اول تخصیص اعتبار و کاهش قیمت های دارویی توسط بیمه، حدود ۱۵۰ مولکول دارویی که معادل ۵۰۰ قلم داروست مشمول کاهش قیمت خواهند شد.