به گزارشافکارنیوز،هفته فرهنگی هزار سال رابطه فرهنگی ایران و اندونزی عصر پنج‌شنبه هفته قبل در برج میلاد تهران افتتاح شده و تا پایان هفته نیز ادامه دارد.

در این هفته فرهنگی موسیقی محلی اندونزی، نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی، نمایش لباس های اسلامی اندونزی، نمایش فیلم های اندونزی با حضور فیلمسازان و کارگردانان اندونزیایی نمایش داده می شود.

نشست‌های نقد و بررسی فیلم در ژانرهای مختلف با حضور کارگردانان یکی دیگر از برنامه های این هفته فرهنگی است.

دیان ویرنجوریت سفیر اندونزی در ایران در مراسم افتتاحیه این هفته فرهنگی درباره اهداف برگزاری این هفته فرهنگی گفت: هدف از برگزاری این هفته فرهنگی آشنایی بیشتر ایرانیان با فرهنگ و هنر این کشور مسلمان است. چرا که تبلیغات منفی علیه اسلام در دنیا انجام می شود و هدف ما از برگزاری این نمایشگاه خنثی کردن این تبلیغات و آشنایی مردم ایران با روابط هزار سال این دو کشور بوده است.

وی درباره انتخاب برج میلاد تهران به عنوان مکان برگزاری این هفته توضیح داد: برج میلاد تهران یکی از نمادهای ملی و بین المللی است. این برج امکانات مختلفی را در یک جا جمع کرده است و به همین دلیل با بررسی های صورت گرفته دیدیدم که بهترین گزینه برای برگزاری این هفته با توجه به حضور هنرمندان و صنعتگران این برج است.

به گفته ویرنجوریت، تهران شهر بسیار زیبایی است. البته تبلیغ منفی علیه ایران بسیار زیاد است و من تا قبل از ورودم به تهران هیچگاه فکر نمی‌کردم زنان در این شهر به دانشگاه یا سر کار روند، اما از لحظه ورودم به فرودگاه امام خمینی تمامی تصوراتم به هم ریخت.

وی ادامه داد: تهران شهر بسیار زیبا، مدرن با زیرساخت ها و امکانات گسترده برای شهروندانش است. امکانات رفاهی بسیاری برای شهروندانش ایجاد کرده و شهر سبزی برای مردمانش است.

علاقهمندان بازدید از هفته فرهنگی ایران و اندونزی می توانند همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ به برج میلاد تهران طبقه دوم لابی برج میلاد مراجعه کنند.