به گزارشافکارنیوز،در این پیام آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

مطلع مهر، آغاز سال تحصیلی و تقارن مبارک آن با آغاز هفته دفاع مقدس، یادآور مهرورزی و خلق حماسه بزرگ معلمان و شاگردان مکتب ایثار و شهادت است. با درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و به یمن این ایام با شکوه و به شکرانه پاسداشت ارزش های مقدس انقلاب اسلامی، هزاران گل‌واژه سپاس را بر آستان لایزال الهی روانه می‌داریم که ما را به همراهی خیل شهیدان معلم و همدرس بزرگ دانش آموزان رشید مکتب توحید مفتخر ساخت.

بازگشایی با شکوه مدارس و مراکز آموزشی را به حماسه سازان سیاسی، معلمان فرهیخته، دانش آموزان، اولیای دانش آموزان و همکاران تبریک می گویم و همچنین تبریک ویژه خود را به قدوم معصومانه نوگلان و شکوفه های نورسته مدارس، دانش آموزان پایه اول تقدیم داشته و امید وارم فضای مدارس ما در سال تحصیلی جاری به کانون فعال و پایگاه همراهی تدین، تعلم، حق طلبی و قانون مداری تبدیل شود.

در این ایام مبارک و به یمن شور و اشتیاق ملت بزرگ ایران اسلامی در ترسیم چشم اندازهای بلند دانش و معنویت و گام گذاشتن برای فتح قله های رفیع علم و فناوری، از دانش آموزان انتظار میرود با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از آموزه های وحیانی، برای رسیدن به بلندترین مدارج عالی علمی و معنوی و حرکت در مسیر وصول به مراتب متعالی حیات طیبه بکوشند و با تاسی به رهنمود های مقام معظم رهبری، تهذیب و تحصیل و ورزش را وجهه همت خویش سازند. بی تردید عزت، سر افرازی و شکوه ایران اسلامی و حاکمیت ارزش ها و کرامت انسانی، به عزم و همت و تلاش شما دانش آموزان آگاه و مصمم وابسته است.

فرهنگیان، معلمان و مدیران نیز به عنوان مهم ترین سکانداران دستگاه عظیم آموزش و پرورش، به خوبی واقف اند که رونق تربیتی و علمی مدارس، به برنامه‌ریزی‌ها و اهتمام آنان وابسته است. ارجمندترین و عزیزترین سرمایه های کشور، فرزندان خانواده ها در پرتو اندیشه، هنر و دستان پر مهر شما مربیان، شکوفا می شوند. در فرهنگ غنی تربیتی اسلام، مسوولیت بزرگ و خطیر پرورش دانش آموزان، این امانت های الهی مردم، هم شأن رسالت انبیای عظام قلمداد شده است. چنانکه رسول مکرم اسلام(ص) نیز هدف از بعثت مبارکش را معلمی میداند.

بر این اساس، مدیریت امروز وزارت آموزش وپرورش با اعتقاد به تقدس ذاتی هنر معلمی و باور به اینکه " دست توانای معلم است که چشم انداز های آینده ما را ترسیم می کند. " به خدمت گزاری مربیان گل های بوستان مدارس افتخار می کند و تکریم، رفاه و رشد معلمان و مربیان و به سازی و ارتقای منابع انسانی، به عنوان گرامی ترین سرمایه های نظام آموزشی را وظیفه اساسی و اولویت برنامه‌ای خود می‌داند، به امید خداوند و در پرتو جهت‌گیری‌ها و برنامه های دولت اعتدال و تدبیر و امید در آینده‌ای نزدیک گام‌های اثر بخشی برای ارتقای منزلت و معیشت فرهنگیان برداشته خواهد شد.

همچنین از اولیای دانش آموزان که همواره نظام تعلیم و تربیت را در خدمت رسانی مناسب تر به فرزندان شان یاری کرده اند، سپاسگزارم. بی شک تحقق تحول بنیادین با تعامل و مشارکت و همکاری اولیای دانش آموزان و مسئولان مدرسه و بهره گیری از همه ظرفیت های درون و برون مدرسه ای میسر خواهد بود. متواضعانه از اولیای دانش آموزان در خواست می کنم مدارس را خانه دوم فرزندان و نور چشمان خود تلقی کنند و با مشارکت در بهسازی شرایط تربیتی و تحصیلی مدارس، همچون گذشته این وزارت را یار و مدد کار باشند.

با عرض تبریک مجدد و با تقدیر از کوشش و همراهی همکاران ، موفقیت مجموعه دولت جدید و خادمان ملت بزرگ ایران اسلامی در اقصی نقاط کشور را از خداوند متعال مسالت دارم.