نائب رئیس مجلس با تأکید بر اینکه به نظر می‌رسد موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد منتفی است، گفت: دستگاه قضایی باید وضعیت مجوز وقف اموال دانشگاه آزاد را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، شهاب‌الدین صدر نماینده مردم تهران و نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که در حاشیه راهپیمایی روز قدس با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص تشکیل جلسات برای رسیدگی به وقف اموال دانشگاه آزاد گفت: هنوز جلساتی در این باره تشکیل نشده است، چون دستگاه قضایی ابتدا باید رسماً وضعیت مجوز وقف اموال دانشگاه آزاد را اعلام کنند.

وی افزود: پس از آنکه دستگاه قضایی وضعیت مجوز وقف اموال دانشگاه آزاد را اعلام کرد، هیئت امنا جلسات خود را برای تعیین سرپرست دانشگاه تشکیل می‌دهد و پس از آن در شورایعالی انقلاب فرهنگی این موضوع بررسی شده و بعد از تصویب، فرد موردنظر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد انتخاب می‌شود.

به گفته وی، به دلیل اینکه اموال دانشگاه آزاد شخصی نبوده و همچنین مالکیت در دست مؤسسین نیست، این موضوع بحثحقوقی دارد و قاعدتاً موضوع وقف این اموال نمی‌تواند صورت بگیرد و همچنین سازمان اوقاف بارها اعلام کرده است که چیزی به عنوان وقف‌نامه اعلام نشده است، بر همین اساس به نظر می‌رسد که موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد منتفی است.

نايب رئيس دوم مجلس در خاتمه گفت: ما منتظر هستيم كه دستگاه قضايي رسماً جمعبنديهاي بررسيهاي خود را اعلام كند و بعد هيئت امنا در اين باره جلسات خود را برگزار كند.