به گزارشافکارنیوز،دکتر نسرین‌السادات علوی در ادامه به تبیین جزئیات برگزاری «ششمین کنگره سرطان پستان جهاد دانشگاهی» پرداخت و عنوان کرد: این کنگره توسط پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، با همکاری انستیتو کانسر و حمایت شهرداری تهران از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ آبان ماه سال جاری در تالار امام بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کنگره افزایش آگاهی و دانش پزشکان سراسر کشور در امر پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان است، عنوان کرد: سقف امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده برای این کنگره ۱۷ امتیاز است.

علوی، تصویربرداری و روش‌های مداخله‌ای، جراحی پستان، سرطان پستان، ژنتیک‌ و جنبه‌های مولکولی، آسیب‌شناسی سرطان پستان، درمان‌شناسی سرطان پستان، پرتودرمانی، اپیدمیولوژی، غربالگری و تشخیص زودرس سرطان پستان، درمان عوارض و بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به سرطان پستان، تغذیه و جنبه‌های اخلاقی درمان سرطان پستان و همچنین حفظ باروری در این نوع سرطان از جمله محورهای موضوعی برگزاری این کنگره هستند.

این متخصص و جراح بیماری‌های پستان با بیان اینکه اکنون در کشور ما بسیاری از زنان ممکن است در سنین پایین مبتلا به این بیماری شوند، اظهار کرد: روش‌های مختلف حفظ باروری برای پشت سر گذاشتن بارداری موفق در مبتلایان به این بیماری پس از بهبود وجود دارد که به تفصیل درباره آنها در این کنگره بحثخواهد شد.

وی ادامه داد: متخصصان و کارشناسان رشته‌های جراحی عمومی، زنان، رادیوتراپی، آنکولوژی، فوق تخصص خون و سرطان‌شناسی بالینی، رادیولوژی، پزشکی عمومی، مامایی، پرستاری، آسیب‌شناسی و پزشکی هسته‌ای از جمله مخاطبان برگزاری این کنگره هستند.

دبیر علمی ششمین کنگره سرطان پستان جهاد دانشگاهی همچنین از حضور اساتید مقیم خارج از کشور در این کنگره اظهار کرد: این مهمانان از کشورهایی چون سوئد و آمریکا در کنگره حاضر خواهند شد.

علوی همچنین از برگزاری کارگاههای آموزشی برای پزشکان عمومی، متخصصان رادیوتراپی و آنکولوژی و رادیولوژی در سالنهای فرعی محل برگزاری کنگره خبر داد و گفت: علاقهمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاعرسانی www.ibcrc.ir/congress مراجعه و یا با شماره ۸۸۶۷۳۱۲۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.