به گزارشافکارنیوز،منیر السادات روح الهی دستیار تخصصی طب سنتی ایران اظهار داشت: در دیدگاه طب سنتی بحثپیشگیری از اهمیت زیادی برخوردار است و شیوه زندگی دربروز بسیاری از بیماری های زنان نقش مهمی را بر عهده دارد.

به گفته وی از بیماری های شایع که در زنان مشاهده می شود، عفونت ها رایج و کیست های تخمدانی است که در طب نوین کیست های تخمدانی پلی کیستیک معروف است یعنی حفظ الصحه رحم در زنان دستخوش تغییرات شده است.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: زنان در گذشته زود ازدواج می کردند که ازدواج یک نوع ورزش طبیعی برای رحم محسوب می شود؛ در گذشته ازدواج ها در سنین پایین صورت می گرفته ولی امروز سن ازدواج بالا رفته که خود منجر به بروز بیماری های مختلف در زنان شده است.

روح الهی ادامه داد: وقتی یک زن در سنین بالاتر از ۳۰ سال ازدواج می کند مانند کسی می ماند که ورزش و تحرکتی نداشته و بدن به سمت سرد مزاج پیش می رود و رطوبت در بدنشان غلبه کند که منجر به افزایش PCO یا تخمدان پلی کیستیک می شود.

وی اضافه کرد: بروز تخمدان پلی کیستیک بیشتر در قشر دختران تحصیل کرده به وقوع می پیوندد چرا که کار های فکری و درگیری های ذهنی بیشتر شده و رحم در این افراد به عضو فرعی تبدیل می شود و طبیعت بدن خیلی به رحم کاری ندارد به همین دلیل در این افراد بروز کیست های رحمی افزایش پیدا می کند.