به گزارش افکارنیوز، پنیر پارمسان رادر رژیم غذایی‌تان جای دهید، در هر اونس پنیر ۳۴۰گرم کلسیم وجود دارد، در حالی که در پنیر معمولی ۲۰۰ گرم موجود است.

سیب


سیب غنی از کوئرستین، یک آنتی‌اکسیدان است که بدنتان را برای مبارزه با بیماری‌ها تقویت می‌کند. طبق تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی آپالاچی، فقط ۵درصد از کسانی که به عفونت تنفسی دچار هستند با مصرف کورستین در طی یک دوره دو هفته‌ای بهبود نیافتند.

عدس منبع آهن


یک فنجان آهن پخته شده ۳۰ در صد از آهن مورد نیاز روزانه شما را تامین می‌کند. ۱۲ در صد از خانم‌ها با کمبود آهن مواجه هستند و این باعثکم‌خونی در آنها می‌شود. افراد کم خون، مهارت‌های جسمانی ضعیفی دارند.

کلم بروکلی


یک فنجان کلم بروکلی شامل ۱۰۰ درصد ویتامین c برای تولید کلاژن می‌باشد، که خاصیت ارتجاعی به پوست شما می‌دهد. تامی‌لاکاتوس دراین باره می‌گوید: کلم بروکلی همچنین غنی از بتا کاروتن(ویتامین A) می‌باشد، این ویتامین به گردش سلول‌ها کمک و سلول‌های تازه را جایگزین سلول‌های قدیمی‌پوست می‌کند.

سیب‌زمینی


سیب‌زمینی با نشاسته فراوان خود به مبارزه با چربی می‌پردازد و به کنترل وزن شما کمک می‌کند. یک سیب زمینی با پوست شامل ۱۰۰ کالری می‌باشد و پتاسیم آن، با پایین آوردن فشار خون شما باعثبهبود بیماری‌های قلبی‌تان می‌شود.

اسفناج


اسفناج سرشار از ویتامین k و همچنین شامل کلسیم و منیزیم می‌باشد. خوردن اسفناج باعثمی‌شود که شما وقتی مسن تر شدید استخوان‌هایتان به راحتی نشکنند. یک فنجان اسفناج ۷ کالری دارد.

شکلات تلخ


پژوهشگران اروپایی نشان دادند افرادی که هر روز یک اونس و نیم شکلات تلخ که شامل ۲۰۰ کالری می‌باشد مصرف می‌کنند، به مدت دو هفته بدنشان کورتیزول تولید نخواهد کرد و هیچ گونه استرس نخواهند داشت. کورتیزل باعثافزایش فشار خون می‌شود و با افزایش مداوم آن خطر ابتلا به افسردگی، چاقی، بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌ها کم می‌شود.

قارچ


طبق تحقیقات ۶۴درصد از زنانی که تنها یک سوم قارچ خام را روزانه مصرف می‌کنند، به سرطان سینه مبتلا نمی‌شوند. تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که قارچ باعثکاهش آروماتاز، پروتئینی که تولید استروژن می‌کند، می‌شود. استروژن عامل عمده سرطان سینه می‌باشد.

ساردین


این نوع ماهی که کمی‌تند می‌باشد، منبع خوبی از امگا۳ است و باعثکاهش التهاب می‌شود که می‌تواند منجر به انسداد عروق شود. همچنین باعثجلوگیری از لخته شدن خون می‌شود و رگ‌های خونی را نرم و انعطاف پذیر نگه می‌دارد و میزان ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را بسیار کاهش می‌دهد. ۳اونس ماهی حدود ۳/۱ گرم امگا ۳ دارد(حدود ۱ گرم در روز لازم می‌باشد).

آووکادو


آووکادو با چربی اشباع نشده، به کم کردن وزن کمک میکند. در یک مطالعه : افراد با رژیم ۲۳ درصد کالری در روز، حدود ۵ پوند بیشتر از افرادی با رژیم غذایی کربوهیدرات بالا و چربی پایین، وزن کم کردند.