به گزارشافکارنیوز،محمد اصغری، کارشناس هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت هوا با توجه به میزان غلظت هوای شهر تهران در شب گذشته اظهار داشت: امروز کاهش دما در تهران کاهش یافت و این امر کاملاً محسوس بود.

وی ادامه داد: هوای خنک تا پنجشنبه در نوار شمالی و تا جمعه در نوار مرکزی و همچنین تا شنبه در نوار شرقی کشور همچنان ماندگار است.

اصغری با بیان اینکه بارش مداوم باران در سواحل خزر ادامه‌دار خواهد بود، افزود: در استان گیلان و غرب مازندران بارش باران از شدت بیشتری برخوردار خواهد شد و از امروز تا پنجشنبه با افزایش وزش باد در شرق کشور و در استان خراسان رضوی، جنوب سمنان و شرق تهران و اصفهان روبه‌رو خواهیم بود.

وی ادامه داد: طی روز پنجشنبه و جمعه در استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

اصغری بیان کرد: گرد و خاک و افزایش میزان غلظت هوای شهر تهران امروز وجود داشته و تا فردا ادامه خواهد داشت و ما شاهد گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

شب گذشته تهران با گرد و غبار شدید رو به رو شد و کیفیت دید کاهش یافت که حسین حسن‌خانی، کارشناس پیش‌بینی آلودگی هوا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: میزان غلظت هوای شهر تهران و ذرات ۲.۵ میکرون افزوده شده است.

وی ادامه داد: شاخص کیفیت هوا به‌طور کامل در تمام نقاط شهر تهران در شرایط ناسالم قرار گرفته و دید افقی بر حدود کمتر از ۱۰۰۰ متر کاهش یافته است. به‌دنبال تغییرات جوی در هوای شهر تهران و افزایش وزش باد و نفوذ توده غبار از استان‌های همجوار باعثافزایش ذرات معلق در هوای شهر تهران شده است.

وی افزود: پیشبینی میشود سرعت وزش باد و ابرناکی در ۴۸ ساعت آینده کاهش یابد.